Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Yüzdeki Kahve Rengi Benler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Kahve Rengi Benler Nasıl Geçer?

Birçok kişinin ortak sorunlarından biride yüzdeki kahverengi benlerdir. Özellikle bayanlar için ciddi bir sorun olarak algılanan benlerden kurtulmak mümkün. Şimdi yüzde çıkan kahverengi benlerden ve lekelerden kurtulmak için neler yapılabileceğinden bahsedelim.

Yüzde çıkan kahverengi benler ve lekeler basit tıbbi müdahaleler ile ortadan kalktığı gibi bazı bitkisel uygulamalarla da bu sorunun ortadan kalktığı görünmektedir. Biz işin tıbbi tarafını uzmanlarına bırakıp herkesin kendi imkanları ile benlerden ve lekelerden nasıl kurtula bileceğinden bahsedelim.

Elma Sirkesi

En etkili ve doğal olarak görünen elma sirkesidir. Elma sirkesini bir kap içerisinde kaynatıldıktan sonra üzerine buharın geçmesine izin verecek incelikte bir bey örterek çıkan buhara yüzümüzü tutuyoruz, yüzümüzü tutarken yüzünüzde oluşan sıcaklığa da dikkat edilmeli ve çok uzun süre bekletilerek yüzünüzün sıcaklıktan zarar görmesine izin vermemelisiniz. Aynı zamanda kaynattığımız elma sirkesi ile yüzünüzü yıkamanız da süreci hızlandıracaktır.

Bu uygulamayı haftada 2 defa uyguladığınızda bir kaç hafta içerisinde yüzünüzdeki değişimin farkına varacaksınız.

Anason

Anason bir çoğumuzun bilmediği ve bilenlerin de sadece rakı üretiminde kullanıldığını sandığınız anason cilt içinde önemli bir bitkidir. Anason yüzünüzdeki lekelerin ortadan kalkmasının yanında cilt sağlığınız içinde çok faydalı olacaktır.

Anason maskesini hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey anason tohumu, bir kap içerisinde anasonu su ekleyerek kaynatın, daha sonra soğuması ve dinlenmesi için bekletin.

Haftada 1-2 defa bu su ile yüzünüzü yıkadığınızda yüzünüzdeki oluşan kahverengi ben ve lekelerin azaldığını fark edeceksiniz.

Limon Maskesi

Limon ve maydanoz ile hazırlanın bu maske asit etkisi ile yüzünüzdeki ben ve lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu maske için ihtiyacımız olan sadece limon suyu ve maydanoz.

Öncelikle bir kap içerisinde su kaynatıyoruz, maydanozu doğradıktan sonra kaynayan suya ekliyoruz ve 15-20 dk kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz. Daha sonra kaynatmış olduğumuz maydanozlu soyu süzerek soğumasını bekliyoruz. Soğuttuğumuz suyumuza 5 yemek kaşığı taze limon suyu ekliyoruz.

Hazırlamış olduğumuz bu maskeyi her gün 1 defa pamuk yardımı ile yüzümüze sürüyoruz, 2-3 hafta sonra yüzünüzdeki lekelerin azaldığının farkına varacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz