Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Tokyo Olimpiyatlarında Bronz Madalya ile Dönen Kübra Korkut

Tokyo Olimpiyatlarında Bronz Madalya ile Dönen Kübra Korkut

2020 Tokyo Paralimpik olimpiyatlarında masa tenisi alanında gerçekleşen müsabakalarda ülkemizi temsil eden Kübra Korkut, masa tenisi tek kadınlarda bronz madalya ile Türkiye’yi gururlandırdı. Milli sporcumuz 2012 ve 2016 yıllarında da Paralimpik oyunlarda ülkemizi temsil etmişti.

Masa tenisi branşına başladığı ilk dönemden itibaren başarıdan başarıya koşan sporcu aynı zamanda 2007 yılında Slovenya’da gerçekleşen Avrupa Şampiyonasında da takımlarda üçüncülük elde etmeyi başarmıştı. İtalya’da 2009 senesinde yapılan turnuvada ise kendi klasında 2. Olurken, takımlar arasında ise takım arkadaşıyla birlikte birinciliği ele aldı.  betpas giriş

Girdiği yarışma ve turnuvalarda aldığı puanlar ile Korkut, 2010 yılında Dünya Şampiyonasına girmeye hak kazanmıştı. Burada da ülkemizi en iyi şekilde temsil etti.

Kübra Korkut Kimdir

1994 yılının ocak ayının 20’sinde dünyaya gelen Kübra Korkut, Yozgat ilinde doğmuştur. 7. Klas masa tenisi oyuncusu olarak spor kariyerinde başarılı bir şekilde ilerlemekte ve küçük yaşlarından itibaren de ülkemizi temsil etmektedir.

Henüz 4 yaşındayken bir elektrik çarpması sonucunda koluyla iki bacağını kaybeden Korkut, antrenör İlhami Kılınçkaya ile hayata tutunarak 2007 yılında masa tenisine ilgi duymaya başladı. Böylece masa tenisinde kendini geliştirerek sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de turnuvalara ve şampiyonalara katılmaya başladı.

Bu sene gerçekleşen Tokyo 2020 Olimpiyatlarında da ülkemize Bronz madalya kazandıran Korkut, herkes tarafından tebrik edildi.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz