Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Nisan 2024

Size Özel Tesettür Giyim Önerileri

Size Özel Tesettür Giyim Önerileri

 

tesettür elbise seçiminde kişinin fiziksel özellikleri oldukça önem taşımaktadır. Bu konuda, giyen kişinin zevki kadar boyu, kilosu ve yaşı gibi özellikler de elbise seçimini etkilemektedir. Tesettür giyim, son dönemlerde yılın trend kıyafet modasını yakından takip etmektedir. Gerek spor gerekse de klasik giyim tarzında en tarz olan modeller tasarlanmaktadır. Tesettür mağazalarında, her zevke uygun elbise, tunik, ikili takımlar ve hırkalar yer almaktadır. Giyen kişi farklı bir kemer ve takı ile elbiseyi rahatlıkla hareketlendirebilecektir. Uzun elbise ve hırkalar, kullanım rahatlığı ile pek çok kesimden bayanın tercihi olabilecek kıyafet türleri içerisindedir.

Tesettür Elbise Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

tesettür kıyafetlerde, seçilecek özelliklerin başında, giyen kişinin beğenisine uygun olan ve yakışan tasarımlar gelecektir. Bu konuda hizmet veren çok sayıda tasarım firması bulunmaktadır. Özel ölçüye göre dikilebilen, çok sayıda model zenginliği olan mağazalar tercih edilecektir. Kilolu bayanlar için önerilen daha düz modeller ve koyu renkli tasarımlar olacaktır. İnce boyuna çizgi kullanımı, giyen kişiyi daha ince ve uzun boylu gösterecektir. Bu türlü kıyafetlere yönelmek, kısa boylu hanımların tercihi olmalıdır. Bol elbiseler ise her zaman hareket rahatlığı sunacaktır. Elbise ve hırkalarda bol cep kullanımı, düşük kol modelleri ise spor kullanım sağlayan tasarımlardır. Elbiselerde püskül ve geniş yaka kullanımı da dinamik ve spor çizgiler sunan tasarımlardır.

Tesettür Giyim Modellerinin Rahat Çizgileri

tesettür giyimzarif ve rahat çizgileri ile tercih edilen kıyafet kategorilerindendir. Tesettür giyim, klasik giyimden hoşlanan bayanlar için de önerilmektedir. Düz tasarımlı elbiseler, ikili takımlar her zaman tercih sebebi olacaktır. Uzun ceketler ile pantolon kullanımı şık duran tasarımlardır. Hırkalar ve feracelerde de işli ve nakışlı modeller, özel günler için önerilecek kıyafetler arasındadır. Elbise kullanımı, birçok yönden tercih edilmektedir. Bunun ilk sebebi, tek parça halinde kullanılmasının, vakit tasarrufu sağlamasıdır. Etek ya da pantolon ile kombin edilmesine gerek duyulmayacaktır. Rahat olması, her yaş kesiminin giyim tercihi haline gelmesine sebep olmuştur. Uygun renk eşarp ve ayakkabılarla elbiseyi tamamlamak mümkün olacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz