Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

LCD Ekran Elektronik Eşyalar Nasıl Temizlenir ?

LCD Ekran Elektronik Eşyalar Nasıl Temizlenir ?

LCD Ekran Elektronik Eşyalar Nasıl Temizlenir ?

Günümüzde evinde bilgisayar,televizyon vb. elektronik eşyaları olmayan insan yoktur heralde.Bu nedenle iş yerimiz,evimiz gibi ortamlarda hayatımızın içinde çok büyük bir olasılık ile LCD ekranlar var.Hayatımızın her köşesine günümüz teknolojisi sayesinde girmiş LCD ekranların temizliği ve korunmasının sorumlusu bizleriz.
Kullanmakta olduğumuz elektronik cihazlarda her ne kadar firmaları tarafından sağlam ve dayanıklı olduğu iddia edilse de unutmayalım ki bu cihazların üzerinde çizilmeye oldukça musait hassas tabakalar,ekranlar vardır.
İşin özü sizlere LCD Monitörlerinizi ,LCD televizyonlarınızı vb eşyalarınızı kolaylıkla nasıl temizlenir onları kısa bir biçimde anlatacağım.

lcd_ekran_led_ekran_nasil_temizlenir

LCD Ekranlarımızı Temizleme İşlemi Hakkında İpuçları

1.Evlerimizde bulunan LCD ekranlar her ne kadar cam gibi gözükse de unutulmamalıdır ki bu ekranlar cam ekran olmamakla birlikte oldukça hassas ve çizilmeye musait ekranlardır.
2.Bu saydıklarımız tabikide sadece LCD ekranlar için geçerli değildir.Bu hassas ekranlar plazmalarda da bulunmaktadır ve bu tabaka ışık yansımasını önleyen bir tabaka olması da bu tabakanın bizim için ne kadar değerli olabileceğinin göstergesidir.
3.İçerisinde yanıcı maddelerin bulunan sıvılar ile LCD ekranlarınızı temizlemekten kaçının.Bu yanıcı madde LCD ekranınıza gözle görülür bir şekilde zarar verebilir.
4.LCD ekranlarınızı temizlemek için kesinlikle %100 pamuk ve ya mikrofiber bezler kullanmanızda fayda var.Eğer elinizde bu bezlerden yok ise gözlük temizleme bezi ilede rahatlıkla ekranlarınızı temizleyebilirsiniz.Bunları önermemizin nedeni ise mikrofiber bezler ve ya %100 pamuk bezler oldukça yumuşaktır ve hatta mikrofiber bezlerin mikro temizleme işlemi yapabilmesi üzerine tasarlandığı için sizin için en iyi tercih mikrofiber bez olacaktır.
5.LCD ekranlarınızı temizlemeden önce kesinlikle kapalı olmasına özen gösteriniz.
6.Temizlerken dikkat etmemiz gerek konu ise bastırmadan ve daireler çizerek temizlemeye özen gösteriniz.
7.Eğer kolay tozlanabilecek durumda olan bir LCD ekrana sahipseniz antistatik özellikli temizleyici sıvılar tercih etmeniz oldukça yararlı olacaktır.Bu sıvılar özel bu işlem için tasarlanmışlardır ve ekranlarınızın tozlanma sürecini oldukça uzatacaklardır.
8.LCD ekranlarımızın temizlik işlemlerini tamamladıktan sonra dikkat etmemiz bir konu ise kesinlik ıslak ve ya nemli kalmamasına dikkat etmelisiniz.Tam olarak kuru olduğuna emin olduktan sonra ekranınızı açabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz