Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Gençleşmenin Yolları

Gençleşmenin Yolları

Çevremize  baktığımızda stresten bunalmış ve bitkin insanları görmek her zaman mümkün. Bunları aşıp gençleşmenin yollarını öğrenmeniz size çok şey kazandıracaktır. Günümüzün telaşlı dünyasında sen de o kişilerden birisi olabilirsin. Bunun gibi durumlarda kendinizi  hem zihnen hem de vücut olarak iyi hissetmeniz önemli bir gerekliliktir. Kendinizi gençleştirmek için aşağıdaki gevşeme ipuçlarını izleyebilirsiniz.

genclesmenin-yollari

Öneriler:

Sık Sık Çalışmalarınıza Ara Verin

Çalışmalarınıza kısa süreli de olsa ara vermeyi ihmal etmeyin. Stresi ortadan kaldırmak için ufak bir mola size iyi gelecektir. İster işyerinde ister evdeki zihin yorgunluğundan biraz dinlenerek kurtulun. Bir süre dışarı çıkıp yürüyerek veya bir yerlerde oturarak zihninizin dinlenmesini sağlayın.

Nefes Tekniklerini Keşfedin

Nefes tekniklerini öğrenin. Derin bir nefes alın ve nefesinizi beş saniye boyunca tutun. Sonra yavaşca bırakın. Sonra başka bir nefes alın ve 5 saniye kadar bekleyin. Nefesi verirlen zihninizdeki ve vücudunuzdaki tüm olumsuzlukları da atıyor gibi düşünün. Her nefes alımı ile canlılık kazandığınızı düşünün. Bu aşamaları bir kaç kere tekrarlayabilirsiniz.

Tatil Güzel Bir Çözüm Olabilir

Evden veya işyerinden uzaklaşıp bir yerlerde tatil yapmak size oldukça iyi gelecek ve sizi gençleştirecektir. Eğer uzaktaki ailenize veya arkadaşlarınızı ziyaret etmek isterseniz onlara karşı mutlaka pozitif olun. Stresli ortamdan uzaklaşmak rahatlamanıza ve gevşemenize yardımcı olacaktır.

Arada Kendinizi Şımartın

Kendinizi şımartmayı eksik etmeyin. Spa’da bir gün geçirerek veya kendinize bir pedikür yaptırarak gününüzü geçirebilirsiniz. Ayrıca sıcak bir banyo da sizin gençleşmenize ve iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Yine Kendinizi Önemseyin

Kendinize zaman ayırın. Eğer mümkünse cep telefonunuzu ve bilgisayarınızı kapatın. Kendinizi gençleştirmek adına kendinizi bir saat veya bir kaç gün dikkat dağıtı şeylerden uzak tutun. Bu tip şeylerden uzaklaşmanız sizin dikkatinizi dağıtmadığı için sizi rahatlatacak ve gençleştirecektir. Acil bir durum söz konusu olabilir düşüncesi ile mesajlarınızı ve çağrılarınızı kontrol edebilirsiniz.

İpuçları Elde Edin

Çeşitli gevşeme tavsiye ve önerilerini araştırarak kendinizi gençleştirmeye yardımcı olacak ipuçları elde etmeye çalışın. Sizi rahatlatacak ipuçlarından yararlanarak gençleşmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz