Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

KLİMA NASIL TEMİZLENİR?

KLİMA NASIL TEMİZLENİR?

 

Klima yıkama poşeti alın. Bunlar internette mevcuttur ve siz klimayı temizlerken boşa giden suları toplamak için özel olarak dizayn edilmişlerdir.

İyi bir serpantin temizleyicisi alın. Köpüklü serpantin temizleyicilerden sakının çünkü her yer dağınık ve köpük olabilir. Ayrıca köpük spreyler serpantinlere ya da rotor fan kanatlarına tamamen nüfuz etmeyebilirler. Bu yüzden sıvı çözeltili spreyleri tercih edin.

Yeni klimalara zarar vereceğinden, organik maddelere saldırmaya yönelik dizayn edilen sert kimyasal temizleyiciler almadığınızdan emin olun. Yeni split klimalar, genellikle mavi renkli hidrofilik katmanla (klima akışı gücünü artırmak için kondansasyonun serpantilerinin üzerinden kolayca akmasını sağlayan) kaplı soğutma serpantileri ile gelir.Klima yıkama poşetini split klima ünitesinin (vantilatörlü konvektör denir) etrafına, duvarın üzerine yerleştirin. Bu yöntem sizi profesyonellerin yaptığı gibi sistemi parçalara ayırmanızı gerektirmez.

Kartal Arçelik Servisi Kimyasal çözeltiyi serpantinin üzerine spreylemeye başlayın. Direk olarak serpantine ve soğutma kanadının yüzeyine aynı anda spreyleyecek açıdan spreylemeye çalışın. Çözeltinin serpantinlerin derinlemesine ulaştığından emin olun. Püskürtme başlığı kanatlara en yakın şekilde koymak iyi bir yöntemdir.Klima akışının arkasında saklanmış rotatif kanadı spreyleyin. İyi bir sonuç elde etmek için basınçlı ilaçlama pompalarındaki gibi uzaklara erişen uç kullanmanız gerekecektir. Bütün kanatların temizleme çözeltisi ile kaplandığından emin olun.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz