Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Koparak Dökülen Saçlara Evde Bakım

Koparak Dökülen Saçlara Evde Bakım

Koparak Dökülen Saçlara Evde Bakım

Saçlar insanlar için son derece önemlidir. Çünkü saçlarımız yüzümüzün güzelliğini ortaya çıkaran unsurlardır. Yüzünüz ne kadar güzel olursa olsun saçlarınız kötü ise olumsuz sonuçlar alabilirsiniz Saçların koparak dökülmesi yine son derece olumsuz etkiler bizi. Saç dökülmelerini önleyebilmek adına profesyonel doğal yöntemler de uygulayabilirsiniz. Eğer saçlarınız koparak dökülüyorsa mutlaka içeriden tedavi edilmelidir. Eğer içeride bir problem var ise vücudunuz için bir uzmana gözükmelisiniz. Eğer ki içeriden kaynaklanan bir problem yok ise bakımsızlıktan dolayı dökülmeler yaşanıyorsa mutlaka doğal bakım ürünlerine başvurmalısınız. Yine kimyasal ürünlere başvurmanız saçlarınıza faydadan çok zarar verebilir.

Koparak Dökülen Saçlar için Bitkisel Bakım

Saçlarınız eğer sürekli olarak yağlanıyor ve dökülüyorsa ve kopuyorsa bunun sorununu içeride aramalısınız. Bunun sebeplerini inceleyecek olursak;

  • Yetersiz ve dengesiz beslenme şekli
  • Genetik faktörler
  • Aşırı abur cubur tüketilmesi
  • Gereksiz yere kullanılan bakım ürünleri
  • Doğal olmayan kimyasallar

Yukarıdaki faktörler kesinlikle saçlarınızın koparak dökülmesini sağlayan faktörlerdendir. Bu yüzden mutlaka dengeli beslenmeye dikkat etmelisiniz. Fazla bur cubur tüketmeyin. Gereksiz yere ne işe yaradığını bilmediğiniz saç bakım ürünlerine başvurmayın.  Şimdi sizlere bu sorun içi,n doğal maskelerden bahsedeceğiz ve doğal yağlardan.

Dökülen Saçlar İçin Doğal Bitkisel Yağlar

İçerisinde vitamin ve mineral bileşenlerini barındırmakta olan çeşitli yağlar son derece etkili oluyor. Doğal yağlar ile yapabileceğiniz bakım saçlarınızın koparak dökülmelerine engel olur. Duş içinde saçlarınıza hafif bir şekilde argan yağı, zeytin yağı ve kayısı yağı gibi doğal yağlar ile masaj uygulamalısınız.

Saçlarınızın en diplerine yani köklerine uyguladığınızdan kesin emin olun. Saçlarınıza da kısa bir şekilde masaj yaparak bunları yedirmelisiniz. Arkasından havlı ile saçlarınızı sararak kurutmalısınız.

Bu şekilde kuruması saçlarınız açısından son derece faydalıdır. Sonrasında saçlarınız çözünerek kuruyacaktır. Yine şampuan ile birkaç sefer saçlarınızı yıkayabilir ve yağlardan kurtarabilirsiniz.

Saç Dökülmelerini Engellemek İçin Bunları Uygulayın

Saçlarınızın koparak dökülmelerini engelleyebilmek adına uygulayabileceğiniz farklı metotlar da var elbet. Genellikle genetik bir faktör de olabilir saç dökülmesi. Yine stres en baş sebeplerdendir.

Vücudunuzu stresten mutlaka uzak tutmalısınız. Özellikle ergenlik çağında iseniz kafanıza her şeyi takmamalısınız. Yine vücudumuzun suya ihtiyacı da olabilir. Gerekli suyu mutlaka gün içerisinde tüketin. Günde en az 1,5 litre su içmeniz çok önem arz eder. Su içmediğiniz takdir de saçlarınız mat olur, koparak dökülmeler ile karşılaşabilirsiniz ve yine kepeklenmeler de başlayabilir. Saçlarınıza en iyi faydayı sağlamak adına bunlara dikkat edin.

Bir diğer faktör ise saçlarınızın dökülmesine dengesiz beslenme sebep olabilir. Çinko

eksikliği de saçlarınızda olumsuz etkilere yol açacağı için eczacınıza danışarak çinko takviyesi alabilirsiniz. Veya içerisinde çinkonun bolca olduğu balık, yumurta gibi besinleri tüketebilir ve çinkoyu doğal yollardan vücudunuza alabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz