Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Sivilcelerinizi böyle sıkın!

Sivilcelerinizi böyle sıkın!

Çoğu insan zararlı olduğunu bile bile sivilceleri ile oynamadan duramaz. ABD’nin ünlü televizyon sunucusu olan Oprah Winfrey’in sunmuş olduğu programa konuk olan ünlü doktor Mehmet Öz sivilceleri sıkmak yerine çok değişik bir tavsiye sundu. İğne ile delmek! Evet biraz şaşırtıcı olsa da bu işlem sivilcelerden kurtulmak için bir yöntem olarak belirtiliyor. Daily Mail’de yazılmış olan habere göre bir maketin üstünde canlı olarak gösterilen bu yöntemi uygularken oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Öncelikle alkol ile temizlenmiş olan bir iğneyi sivilcenin yalnızca beyaz olan bölümünden delinerek kontrol altına alınması gerektiği belirtildi.

  • Sivilcenin beyaz kısmının ölü deri olduğunu belirten Öz, sivilceleri sıkma esnasında ölü derilere de zarar verildiğini söyledi.
  • Sivilceyi iğne ile delme aşamasında tamamıyla paralel bir delme işlemi gerçekleştirilerek diğer taraftan çıkarılması sağlanmalıdır.
  • Ayrıyeten ciltteki sivilciler sıkıldığında parmaklarda bulunan mikroplarında cilde bulaştığı gerçeğini de unutmamak lazım. Paralel delme yöntemi ile sağlam deriye temas edilmediği için cilde hasar verilmekten de kurtulunmaktadır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz