Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Eylül 2023

Endonezya’ya Yaptırım Yok

Endonezya’ya Yaptırım Yok

 

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo yaptığı açıklamada, FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun kendisine Endonezya ile FIFA arasında olası bir işbirliği hakkında yazdığını belirterek, ülkesinin beş kıtadan 24 ülkenin yer alacağı 2023 FIFA U-20 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacağını söyledi. Widodo’nun ofisi, YouTube kanalı yayınlanan bir videoda, “Mektuba göre, Tanrı’ya şükür, Endonezya futboluna FIFA tarafından yaptırım uygulanmıyor” dedi. Maçlar da dâhil olmak üzere çıkış kapıları her zaman açıktır. 1xbet yeni

Bu kurallar güvenlik standartları olarak kabul edilse de, yerel veya ulusal liglerde uygulanmamalıdır ve FIFA’nın polisin kalabalığı nasıl kontrol ettiği üzerinde hiçbir kontrolü yoktur.

Endonezya futbol federasyonu, fırtına FIFA’nın ülke futboluna yaptırım uygulayacağı endişelerini artırdığı için 2023’te 20 Yaş Altı Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyordu. Takımın taraftarları arasında tartışma çıktı.

Yüzlerce taraftar, çatışmaya müdahale eden polisin biber gazından kurtulmak için çıkış kapısına koştu.

Kargaşada bunalanlar, ezilenler oldu. Stadyumda çıkan olaylarda onlarca taraftar hayatını kaybetti.

Doğu Java polis şefi Nico Afinta yaptığı açıklamada,  maçın bitiminden kısa bir süre sonra taraftar grupları arasında gece geç saatlerde çıkan kavgaların çevik kuvvet polisinin göz yaşartıcı gaz kullanmasına neden olduğunu ve taraftarları paniklemek için gaz kullanıldığını söyledi.

Afinta, 300’den fazla kişinin bölgedeki hastanelere götürüldüğünü, ancak birçoğunun yolda veya hastanede öldüğünü bildirdi.

Afinta, 180 yaralıdan durumunun ağır olduğunu açıkladı ve ölü sayısının artabileceğini belirtti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz