Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Yaz Aylarının Vazgeçilmezi: Zeytinyağlı Taze Fasulye

Yaz Aylarının Vazgeçilmezi: Zeytinyağlı Taze Fasulye

Yaz günlerinin yaklaşması ile birlikte birçok kişiyi fazla kilo derdi çoktan almış durumda. Ancak, yaz günlerinin diyet yapan bireylere getirdiği en büyük kolaylık hiç şüphesiz ki zeytinyağlı yemeklerin ağırlıklı olarak menülerde yer alması.

En çok sevilen yemeklerden biri olan ve zeytinyağlı denildiğinde akla gelen ilk yemek hiç şüphesiz ki zeytinyağlı taze fasulye yemeğidir. Peki, lezzeti ile damaklarda şölen yaratan zeytinyağlı taze fasulyenin faydalarını biliyor musunuz?

zeytinyagli-taze-fasulye-porsiyoncom

Taze fasulye kalori olarak oldukça düşüktür. Doymuş yağlar içermez, mikro besinler, mineral ve vitaminler bakımından oldukça zengindir. Oldukça yüksek lif içeriğine sahip olduğu için sindirim sistemini düzenlemekte yardımcıdır ve kabızlığı önler. Kalın bağırsak kanseri riskini oldukça azaltan taze fasulye kan kolesterol seviyesinin düşmesine de yardımcıdır.

A vitamini olarak oldukça faydalı bir besin olan taze fasulye önemli antioksidanlar olarak bilinen beta-karoten, lutein ve xantin içeriği ile yaşlanmayı yavaşlatırken birçok farklı hastalığı önlemektedir. Zihin ve beden yorgunluklarının önüne geçen taze fasulye vücudun kuvvetlenmesini sağlamaktadır. Oldukça fazla miktarda B1 vitamini, B6 vitamini ve C vitamini içeren taze fasulye enfeksiyonlar ile mücadele etmektedir.

Faydaları saymakla bitmeyen taze fasulye hem lezzeti hem de görseli ile sofraların baş tacıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz