Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Toniklerin Zararları

Toniklerin Zararları

Toniklerin Zararları ve Toniklerin Faydaları

Cildinizin günlük bakımlarında, temizlikten sonra en önemli olan diğer adım da en sonki artıkları temizleyen, gözenekleri de tam anlamıyla sıkıştıran bir çeşit tonik uygulanmasıdır ki bu da çok önemlidir. Tonik, özel bir çeşit solüsyon olarak bilinmektedir. Genel olarak alkol ve su ile hazırlanmaktadır. Yine bazı tonik çeşitlerinde salisilik asit, portakal çiçeği kolonyası, glsuyu ve çeşitli maddeler de kullanılabilmektedir. Sade gülsuyu ve madensuyu da çok iyi bir çeşit toniktir.

Toniklerin Zararlari

Toniklerin Zararlari

Cilt Temizleme Ürünleri Cildi Arındırmıyor!

Yüz temizleme ürünleri, ciltteki yağ ve kiri makyajı çözer ve sonrasında cildiniz tam anlamıyla arındırılmış olmamaktadır. Bazı kir ve keratin pulları da sadece tonik beraberinde silinebilmektedir. Yüzünüzü oldukça kaliteli bir şekilde temizlediğinizi düşündüğünüz anlarda dahi tonik ile sildikten sonra pamuğa baktığınız zaman ne kadar kir oluştuğuna kendiniz dahi inanamayabilirsiniz. Bu yüzden tonikler çok önem arz etmektedir.

Ölü hücreleri, sabun artıkları ve makyaj artıkları gibi artıklar gözenekleri tıkamaktadır ve gözeneklerin açılmalarını engellemektedir. Tonikler bunları da temizliyor oldukları için gözenekler tekrar en eski hallerine dönebilirler. Yoksa gözeneklerin yapıları kaslı olmadığından dolayı açılıp kapanmaları veya sıkışmaları benzeri bir unsur ortada yoktur. Ayrıca toniklerin içerilerinde olan bazı maddeler, cildinizi de tahriş edebildiği için dokular hafif bir şekilde şişebilmektedir. Bu tepki de gözenekleri geçici bir şekilde sıkıştırmaktadır ancak bu yapısal oluşan bir çeşit şişlik değildir.

Alkollü Tonikler

Genç, yağlı ve aşırı akneli cilt tipleri üstünde aşırı yağları temizlemek, ayrıca bu gözeneklerin tıkanmalarını da tam anlamıyla önleyebilmek için alkollü tonik çeşitleri oldukça fayda sağlamaktadır. Zaten alkol içeren tonikler de sadece bu gibi ciltler için kullanılabilmektedir.

Alkolsüz olan toniklere gelecek olursak yağlı olmayan cilt tiplerinde kullanılabilmektedir. Hassas, normal, kuru ciltlerde yağ fazlası oluşmamaktadır. Bu sebeple tonik de sadece ölü dokuları ortadan kaldırmaya yarayabilmektedir.

Bir tonik uygulayacaksanız yüzünüzü temizledikten sonrasında, bir çeşit makyaj pamuğunu tonik ile ıslatmalısınız. Pamuğu aşırı bastırmadan, yavaş bir şekilde cilt üstünde gezdirmelisiniz. Bundan sonrasında yüzünüzü yine bol su ile yıkamalısınız. Pamuğun üstünde hala çeşitli makyaj artıkları bulunuyorsa, tonik ile tekrar bir şekilde silebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz