Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Tok tutan acıktırmayan yiyecekler ile tanışın

Tok tutan acıktırmayan yiyecekler ile tanışın

Bu yazımızda sizinle acıktırmayan ve tok tutan yiyecekleri paylaşacağım. Bu yiyeceklerin başında kayısı geliyor. Kayısı ister kuru haliyle isterse de yaş haliyle tam bir vitamin deposu olmasının yanında mideyi tok tutabilen meyvelerin başında geliyor. Yazın tazesini kışın da kurusunu tüketebileceğiniz kayısının en önemli özelliği içinde bulunan lif sayesinde, metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı oluyor. Doğal olarak kilo vermeyi de hızlandırmaktadır. Özellikle akşam yatağa girmeden önce tüketilen kayısı ile midenizi tok tutarak, kabızlık gibi hastalıkları da önleyebilirsiniz.Özellikle Ramazan ayında imkanınız dahilinde kayısı yiyerek, acıkma hissini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Acıktırmayan ve Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir ?

Acıktırmayan ve Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir ?

  • Tok tutan ve yağları yakan yiyeceklerde ikinci besinimiz muz. İçermiş olduğu potasyum minerali sayesinde vücuda tokluk hissi verir. Günlük potasyum ihtiyacını, yiyeceğiniz bir tane muz karşılayabilir.
  • Üçüncü besinimiz süt. Evet süt dengeli tüketildiği takdirde vücuda oldukça yararlı bir besindir. Kalsiyum oranı oldukça zengin olan sütü, sabah kahvaltılarında tüketmenizi tavsiye ederim. Kemikleri ve dişleri güçlendiren sütün vücuda daha bir çok yararı vardır. Diyet yapanlar yağsız süt içebilir.
  • Elma da acıktırmayan yiyeceklerin başında gelmektedir. Yine çok zengin bir lif kaynağı olan elma metabolizmayı hızlandırır  ve içermiş olduğu doğal meyve şekeri sebebiyle tok tutar.
  • Mevsiminde tüketilmek kaydıyla açlık hissini ortadan kaldıran besinlerden olan salatalık, içermiş olduğu bol miktarda su sayesinde sizi tok tutar.  Vücudun suya olan ihtiyacını da karşılar. Kabukları soyulmadan iyice yıkanarak tüketilmesi tavsiye edilen salatalığı kahvaltıda ve diğer ara öğünlerde yiyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz