Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Temmuz 2024

Şok Diyet Programı

Şok Diyet Programı

Zayıflamaya yardımcı olan şok diyet programını sizler ile paylaşıyoruz. Bu diyetler ile kısa yoldan zayıflayarak istediğiniz fit görünüme sahip olabileceksiniz. Ama şunu önemle belirtmeliyiz ki, bu diyet programlarını bir diyetisyen kontrolünde uygulamalısınız. Çünkü diyetler bünyenize göre çeşitli farklılıklar gösterebilir. Hal böyle olunca diyetler da vücudunuzda farklı reaksiyonlar gösterebilir. Bu yüzden diyetinizi bir uzman kontrolünde uygulamanızda fayda var. Şimdi gelelim bu şok diyet programlarına

İlk paylaşacağım diyet programı sizin de bildiğiniz bir isim olan Ender Saraç’a ait.

Ender Saraç Şok Diyet Programı

ender-sarac-sok-diyet-programi

Ender Saraç bildiğiniz üzere iyi bir diyetisyen olup, paylaştığı diyetler ile de bir çok kişinin zayıflamasına yardımcı olmuştur. Günlük kalori miktarını 700’e indirecek olan bu diyeti bir kenara not almanız tavsiyemizdir. Bu diyet süresini uzatmamalısınız. Ve bu zayıflatıcı şok diyet programını en az iki ay sonra tekrarlamalısınız. İşte Ender Saraç’ın şok diyet programı;

Kahvaltı Öncesi

Kahvaltıdan önce 2 bardak ılık su içmelisiniz.

Kahvaltı

 • Kepekli ekmek,
 • Mevsim salata ( içeriğinde yeşillik olmalı ve yağsız üzüm veya elma sirkesi içermeli
 • Şekersiz olmak kaydıyla bir bardak çay
 • 30 gram kadar yağsız olmak şartıyla beyaz peynir

Ara Öğün ( 10.30-11.30 Saatleri Arası)

 • Orta büyüklükte 1 tane yeşil elma
 • Kaymaksız olmak kaydıyla yarım kase köy yoğurdu

Öğle Öğünü

 • Lahana, ıspanak ve tere karışımı içeren sebze çorbası
 • Mevsim salata ( Yukarıdaki bilgiler burada da geçerli)
 • Yarım porsiyon olmak şartıyla balık eti
 • 1 Meyve (Yeşil elma veya yarım greyfurt olabilir)

İkindi Öğünü

 • Diyet kraker tüketebilirsiniz.

Akşam Öğünü

 • Bir kase kadar sebze çorbası
 • Yine yeşillik içeren mevsim salatası
 • 5 adet şeker oranı az olan farklı meyve türleri

Uyumadan Önce

 • Yağsız köy yoğurdu veya süt tüketebilirsiniz. (Şeker içermemesi kaydıyla)
 • Yarım greyfurt

Bu tür şok diyetlerin amacı kişinin hızlı zayıflamasına yardımcı olmaktır. Bu yüzden bu diyet listesini uzatmamanızda yarar var. Yukarıda da bahsettiğim üzere bu diyeti en az 60 gün sonra tekrarlamanız gerekmektedir.

Sebzeye Yönelmeye Hazır Olun

sok-diyet-programi

Sıkı bir vejetaryen diyeti hepimize göre değil, peki onun yerine sebzeye yoğunlaşmak? Çok daha rahat ve pek çok faydası bulunuyor. Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmanın gösterdiğine göre, vejeteryanların kalp hastalıklarına ve diğer kornik rahatsızlıklara yakalanma ihtimali, et tüketen kişilere göre yüzde otuz daha az ve bunun yanında etik ve çevresel faydalar da var. Ayrıca ilham verici bazı etsiz öğünler arıyorsanız Carolyn Caldicott’un dünyanın her yanından ikiyüzden fazla tarif barındıran, yepyeni tarif kitabı VVorld Food Cafe Vegetarian Bible’dan daha uzağa bakmanıza gerek yok.

Karbonhidratların bolluğundan kaçının

 

Etiğinden çevreseline, insanların vejetaryen olmayı seçmesinin pek çok nedeni var, ama temel sebep vejetaryen diyetinin beslenmeye çok daha sağlıklı bir açıdan yaklaşması. Öğünlerden hayvansal kaloriyi attığınız zaman doğal olarak aldığınız kalori miktarını düşürüyorsunuz, ama sakın tabağınızı karbonhidratlarla doldurma hatasına düşmeyin. Çünkü bu kilo almak için kesin bir yöntem. Bunun yerine nohut, organik tofu, fasulye gibi bol lifli ve proteinli yiyeceklere odaklanın. Çeşitli ve dengeli bir diyete sahip olmak önemlidir, aynı şeyleri pişirme rutinine sakın düşmeyin.

Yemeklerin tadını önemseyin

Yemek hazırlarken yiyeceklerin doku ve aromalarını göz önünde bulundurun, ayrıca lezzetli bir salata ya da yoğurt sosu gibi hazırlaması kolay bir mezeyi unutmayın. Yani ister vejetaryen olmak, ister et tüketiminizi azaltmak istiyor olun, bu yemek tarifleriyle olaya daha geniş bir perspektiften bakmanız faydalı olacaktır.

 İşte şok diyet programı konusunda size yardımcı olacak bir kaç tarif; 

sok-diyet-programi-2

sok-diyet-programi-3

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz