Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Temmuz 2024

Salon Perde Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Salon Perde Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Daha önceki dekorasyon yazılarımızda renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerinden bahsetmiştik. Şimdi sıra geldi salon perdelerinin renk uyumuna. Peki bu renk uyumu nasıl olmalıdır? Tamamen koltuklardan, duvarların boyasından bağımsız mı olmalıdır? Şimdi tüm bu soruların yazımızda cevaplarını vermeye çalışacağız.

Bir salonda en çok önemli olan odanın içerisindeki koltuklar ve o koltuklara uyumlu perdelerdir. Perdelerin, koltuklarla bu kadar uyum içerisinde olması göz çarpıcı bir salonun oluşmasında en önemli etkendir.

Salonlarımızda artık modern dekorasyonla birlikte, perdelerimizde modernleşmiş durumda. Klasik koltuk takımının olduğu salonda kruvaze perdeler daha çok tercih edilmektedir. Eğer düz bir perde tercih edecekseniz bile kenarlarına tülden ya da farklı kumaş türlerinden fon perdelerle salonun uyum içerisinde olmasına özen gösterilmektedir. Fon perdenin rengi genelde koltuk takımıyla ya da tercih edilen halı içerisinde yer alan renklerle uyum içerisinde kullanılmaktadır. Modern bir koltuk takımının yer aldığı evlerde ise genelde düz tül perdeler tercih edilmektedir.

Eskiden tercih edilen kahverengi, bej gibi renklerin yerini günümüzde daha modern renkler almaya başlamıştır. Artık salon koltuk takımlarıyla uyumlu olabilmeleri için tamamen zıt renkler bile perde olarak kullanılabilmekte ve bu durumda günümüzde daha çarpıcı görünümlü salonlar ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz