Sallanan Sandalye Modelleri

Sallanan Sandalye Modelleri

Kan dolaşımının hızlanmasına, vücudun endorfin hormonu salgılamasını arttırmasına ve kalori yakmasına yardımcı olan, aynı zamanda da sırt ağrılarını hafifleten sallanan sandalyeler, dekoratif özelliklerinden daha çok faydaları yönünden her evde bulunması gereken bir mobilya türüdür. En çok ceviz, lake ve bambudan yapılanları tercih edilir. Sadece oturma odasında değil, bahçe ve balkon dekorasyonlarında da estetik durur. Ev içerisinde, oturma grupları ile harmanlanmış olarak genelde deri olanları kullanılırken, dış mekânlar da ve özellikle yazlıklarda bambu modelleri sıkça tercih edilir.

Her ne kadar adı sallanan sandalye olarak geçse de, sallanan koltuk modelleri de piyasada bulunmaktadır. İç ve dış dekorasyonda gerek dekoratif anlamda, gerek konfor anlamında olsun, sallanan koltuk modelleri de tercih edilen alternatiflerdendir.

Sallanan sandalye modelleri, sadece sallanan koltuk modelleri ile çeşitlilik göstermez. Tek parça halinde oldukları gibi, oturma kısmı ve puf kısmı ayrı dizayn edilmiş şekilde iki parça olanları da vardır ve bu modellerde özellikle modern dekorasyonlarda kullanılmaktadır. Kol koyma kısımları mobilya olarak bırakılmış, ya da oturulan minderin kumaşı ile kaplanarak süngerlinmiş olanları da ayrı modellerindendir.

Eskitme ahşap ferforje sallanır sandalye modelleri hem klasik, hem de demi klasik evlere çok yakıştığı için günümüzde en çok satılan sallanan sandalyelerdendir. Ayrıca yazlıklar ve özellikle plajlar için kullanılan katlanır şezlong şeklindeki sallanan sandalyelerinde çok rağbet gördüğü unutulmamalıdır. Özellikle modern dekore edilmiş evler için, klasik, altı kızaklı sandalyeler yerine, çeşitli geometrik şekillerden de kesimi olan ve yukarıdan zincirle asılı modeller kullanılmaktadır.

Son dönemde ise özellikle dış mekânlar için üretilen 3 parça sallanan sandalye takımları dikkati çekmektedir. Bu yeni model, oturma kısmı, ayak uzatmak için puf kısmı ve güneşten korunmak için tepedeki şemsiyesi ile hem estetik bir duruş sergilemekte hem de eşsiz bir konfor sağlamaktadır

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir