Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Sağlıklı Zayıflama

Sağlıklı Zayıflama

Kısa sürede zayıflamaya çalışmak bünyenize zarar verir. En Sağlıklı Zayıflama yöntemi zamana yayarak zayıflamanız ve bünyeniz doğrultusunda kendinize dikkat ederek formda kalmanızdır. Sağlıklı Zayıflamanın Yöntemleri ve Diyet Yemekleri önemli noktalardır. Ancak zayıflamak için aç kalmamalısınız.

Spor yapmanız zayıflamanız ve formda kalmanız için en önemli etkendir. Spor yapmadan verilen kilolar vücudunuzu biçimsizleştirir ve cildinizde sarkmalara neden olur. Spor yaparak verilen kilolarda cildiniz parlak ve gergin olur. Bunun için illa spor klüplerine gitmeniz yada dışarıda koşu parkuru aramanıza gerek yoktur. En zevkli yöntem olarak bir oyun havası açarak karşısında oynayabilirsiniz. Müzik eşliğinde yapılan oryantel oyun havaları vücudunuz için en iyi spordur. Özellikle slav ırkı bu sayede gergin vücutlara sahiptirler. Yada kendinize özgün vücudunuzun hiçbir yerini ayırmayacak aynı zamanda zorlamayacak spor hareketleri üretebilirsiniz. Sporunuzu hergün 20 dakika yapmanız yeterli olacaktır. Ancak düzenli olması çok önemlidir. 3 gün spor yapmayıp 3. gün 60 dk yapılan spor bünyenize zarar verir.

Yediğiniz yemeklere çok dikkat etmelisiniz. Yemekleriniz Sağlıklı Zayıflama için uygun olmalıdır. Yağlı yiyeceklerden kaçınmamız gerektiğini biliyoruz. Fast Food tarzı ürünlerden kaçınmalıyız. Hazımsızlık yapacak her yiyecekten kaçınmalıyız ve günde en az 2 tabak çorba içmeliyiz. Çayımıza attığımız şekeri azaltmalı günlük hayatta çikolata, cips tarzı yiyecekleri tüketmemelisiniz. Bunun yanında günde en az 1 Yeşil Elma yemelisiniz.Özellikle Yeşil Elma Diyeti konumuzda, yeşil elmanın ne kadar faydalı olduğunu okuyabilirsiniz.

saglikli-zayiflama-770x280

Bazı Diyet Listelerini incelediğimizde ölüm diyeti gibi sizi aç bırakan vücuda toparlanması zor protein eksikliği yaratan önergeler veriliyor. Kesinlikle diğer yazılarımdada dediğim gibi eğer bir diyeti uygularken baş dönmeleri, göz kararmalarınız başladı ise uyguladığınız diyet size göre değildir. Yeteri besinleri alamıyorsunuz vücudunuz zorlanıyor ve proteğin yıkımınız başlamak üzeredir. Bir an önce diyetinizi durdurunuz. Sağlıklı Zayıflama yönteminize uygun değildir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz