Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Saç Bakımı

Saç Bakımı

Özellikle kadınların olmazsa olmazlarından olan saç bakımı günlük doğru yapmak gerekir. Saç bakımı kadınlar için çok önemlidir. Bilim adamların verdiği bilgiye göre günde 80 ve ya 100 kadar saç dökülmesi normaldir. Ancak yaş ilerlemesi ya da kadınlarda doğum, stres vs. gibi nedenlerden dolayı daha genç yaşlarda dökülen saç miktarın artması ve saç seyrelmesi görülebilir. Bu sebepten dolayı gündelik saç bakımı yapmaya mecbur kalınıyor. Elbette bunun önüne geçilmek için bir çok yöntem vardır. Şimdi sizlere vereceğimiz yağ ile yapacağınız bakım ile saçlarınızı güçlendirebilir ve  dökülmesine engel olabilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Gerekli Yağlar

Saç bakımı için vazgeçilmezler arasında olan saç bakım yağları saçları korumada önemli bir etkendir. Özellikle yıpranmış olan saçlar için kullanılan bu yağlardan gelin sırası ile bahsedelim.

Hint Yağı

hint-yagi

Bu yağ ince saçlar ve kırılmaya meyilli saçlar için çok tesirli bir yağdır. Eğer ince saçlara ve kırılmaya meyilli saç tipini sahipseniz saç bakımınızda bu yağı kullanabilirsiniz.

Kakao Yağ

Kakao-yagi

Bu yağ ise saçların canlanmasına ve parlaklık kazanmasına yardımcı olur. Saç bakımı için kullanılan yağlardan bir tanesidir.

Badem Yağı

Badem-yagi

Saçlarının çabuk uzamasını ve güçlendirmesi için kullanmanız gereken bir yağdır. Bu vermiş olduğumuz 3 yağı karıştırarak gündelik saç bakımınızı bu yöntem ile yapabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı sık sık taramayınız, bu saçlarınızı kırılmasına yol açar. Saç düzleştirici saç maşası ve ya fön gibi kullandığınız malzemeler saçlarınıza zarar verir.  Ve saçlarınızı sık bir şekilde toplamayınız bu da saç kırılmasına yol açabilir. Bir başka uygulama ise sık sık şampuan değiştirmeyiniz.

Bu basit uygulamalar ile sizde günlük saç bakımınızı yapabilir ve daha güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz