Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Mutfak ve Yemek Odası Dekorasyonu

Mutfak ve Yemek Odası Dekorasyonu

Kadınlar için belki de en önemli dekoratif alanların başında mutfak ve yemek odası dekorasyonu gelmektedir. Misafirlerini sürekli olarak ağırladığı ortamlar olmasından dolayı bu alanlar ekstra çaba sarfederler. Dekorasyon anlamında evin tüm odalarının birbiri ile bağlantılı olmasına özen gösteriniz.
Mutfak Dekorasyonu
Mutfak Dekorasyonu için en önemli unsur kesinlikle renklerin uyumudur. Mutfağa alacağınız masa, sandalye, halı veya dolapların şekillerinden çok renklerin uyumu çok önemlidir. Mutfak dekorasyonunu evin diğer bölümlerinden bağımsız bir şekilde yapabilirsiniz. Mutfak dekorasyonu için tercih ettiğiniz kırmızı renk tonunu koridorda yumuşatarak tozpembeye çevirmelisiniz. İnsanlar mutfağa girdikten sonra bir anda koridorda sarı renkle karşılaşınca hoş olmayacaktır.
Mutfak dekorasyonu için seçebileceğiniz 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Sportif veya Klasik dekorasyonu tercih etmelisiniz. Aslında bu durum evinizin genel dekorasyonuna uyum sağlamalıdır. Oturma odası, salon dekorasyonunda nasıl bir tercih yaptıysanız kesinlikle mutfak dekorasyonu içinde aynı tercihi yapmaya çalışınız.
Yemek Odası Dekorasyonu
Yemek Odası Dekorasyonu için aslında çok fazla tercih bulunmamaktadır. Yemek odasında tercih edeceğiniz masa kesinlikle büyük bir masa olmamalı. Tercih edeceğiniz masa açılır ve kapanır masa olarak tercih ediniz. Evinize gelecek misafiriniz az kişiden oluşuyor ise küçük bir masa ortamda her zaman şık duracaktır. Yine yemek odası dekorasyonu için evinizin diğer bölümlerinde tercih ettiğiniz gibi dekore ediniz.
Yemek odalarında dekoratif anlamda süsler kullanarak ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Duvarlara asılacak tablolar, sehpalar veya duvarlarda çiçeklerin olması ortama ferah bir hava katacaktır. Unutmayınız evinizin genelinde tek tip renk kullanmak yerine, tek tip kategori seçmeye çalışınız. Klasik, Spor veya Modern vb.. kategorilerden sadece bir tanesini tercih ediniz. Tüm kategorileri birbirine karıştırmanız evin dekoratif bütünlüğünü bozacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz