Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Mükemmel makyajın sırları

Mükemmel makyajın sırları

Yüzün güzel ve şık makyajını kusursuz boyanmış dudaklar ile süsleyebilirsiniz. Sırayla mükemmel dudak makyajı belli beceriler ve seçilen karakterin bütünlüğünün anlamasını gerektiren bir bilimdir.

Kendi günlük makyajınızı nasıl farklı yapmayı mı düşünüyorsunuz? O zaman ona parlak renkler ekleyin! İşte en basit yöntem ile parlak dudak boyasına nasıl dikkat edilmelidir.

Herkes bilir ki, her bir kadın dudak boyasını artık “çocukluktan” kullanmaya başlar. Fakat bazen dudakları boyarken neyi nasıl yaptığınıza dair bazı şüpheler ortaya çıkıyor. Dolayısıyla biz size birkaç yararlı ipuçları sunuyoruz.

Hazırlık süreci

Dudaklarınızı makyaj yapmadan önce dudaklarınız tam olarak nemlendirilmiş olmasına dikkat ediniz. Hiçbir ruj (hatta çok pahalı bile) çatlamış, kuru veya sakat dudaklarda hiçbir durumda iyi görünmeyecek. Buna göre dudaklar için yumuşatıcı skrablar kullanmanız önerilir.

Nemlendirme

Dudak makyajı sırasında daha temel bir prosedür olan nemlendirme çok önemlidir. Dudaklarınıza makyajdan 15 dakika önce nemlendirici balsam çekin.

Eğer hijyenik dudak boyasından sürekli kullanımını kendi lehinize çevirirseniz işte o zaman sizin dudaklarınız her zaman güzel ve istenilen bir makyaja hazır olacak.

Kontur

Dudak boyasının akmasının önüne geçmek ve daha uzun süre kalması için vizajistlər dudak kalemlerinden kullanmayı öneriyoruz. O da dudakların rengine ya da dudak boyasına dikkat edilmelidir.

Ruj

En önemlisi dudaklar için iyi dudak boyasını seçmektir. Şu anda bile en titiz hanımları bile sevindirecek lak etkili rujlar moda. Ruj dudaklara tekrar edilmez parıltı verilmelidir. Ona dahil olan yağlar ise dudakları yumuşak ve kadifemsi etmelidir. Parıltı dudaklara beraber katla çekilmelidir.

Kusurların düzeltilmesi

Makyajınızdaki küçük hataları pamuk çubuğu ve su ile düzeltebilirsiniz.

Dudaklarınızın kusursuz makyajı hazırdır! Aynaya bakıp kendinize gülümseyin ve kendi emeğinizin sonucu olarak erkekleri fethetmeye koşun!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz