Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Kolera İçin Ev İlaçları

Kolera İçin Ev İlaçları

Kolera bir tür enfeksiyondur ve bu enfeksiyon bulaşıcıdır. Bu hastalıkla genellikle ince bağırsaklar da etkilidir. Bu enfeksiyona kirlenmiş su, çiğ meyve, sebze, tahıl ve deniz ürünlerinden yakalanmış olabilirsiniz. kolera-hastaligi-nedirBu enfeksiyon genellikle 5 yaş altı çocuklar da görülür ve ancak diğer yaşta insanları da etkileyebilir. Belirtileri ise sulu ishal en önemli belirtisidir. Diğer belirtileri kusma, düşün kan basıncı, halsizlik, ağız kuruluğu ve mide krampları görülür. Kolera oldukça bulaşıcı bir hastalık olduğundan doktor tarafından doğru tanı ile hemen tedavi edilmesi gerekir. Bizim ise size vereceğimiz yöntemler ile hastalığı azaltmasına yardımcı olmasıdır.

Kolera hastalığına yakalandığınız da vücut aşırı susuz kalır. Bu susuzluğu gidermek için ise bol su içerek ayrıca hindistan cevizi suyu, ayran, portakal suyu  ve bitkisel çay içerek giderebilirsiniz.

Oral rehidrasyon solüsyonunu kullanarak vücut’un kaybettiği sıvıyı ve tuz kaybını azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu karışımı evde kendinizde hazırlayabilirsiniz. Tarifi ise şöyledir. 1-2 küçük kaşık tuz 1 litre kadar şeker 6 bardak kadar da su ile karışımı hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı içerek eğer iyileştiğinizi hissediyorsanız daha çok içebilirsiniz. Ayrıca günde 1-2 tabak probiyotik yoğurt yiyerek hastalığı azaltabilir ve vücuttaki bakterileri yenmenize yardımcı olur. Bu enfeksiyonu azaltmak için limonda tüketebilirsiniz. Eğer daha iyi ve olumlu bir sonuç almak istiyorsanız bilir bir doktor tavsiyesi ile bu hastalıktan daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz