Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Kızlar Bunları Mutlaka Bilmelisiniz !

Kızlar Bunları Mutlaka Bilmelisiniz !
  • Tırnak boyalarınız çok çabuk kuruyup ve kullanılması imkansız hale gelirse, tırnak boyalarınıza biraz aseton ekleyip, tırnaklarınıza öyle uygulayın.
  • Hanımlar çoğu zaman kozmetik araçlarının bozulabilir olduğundan ve kozmetik eşyalar konusunda tasarruf edememelerinden şikayetçi. Hem göz, hem de kaş kalemi alarak savurganlık yapmaya gerek yok. Göz kalemini kaşın rengine indirgeyerek her ikisinde kullanabilirsiniz.
  • Baş belası sivilce ve siyah noktaları yok etmek için pahalı kremlere ve tedavilere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü bazen pahalı ilaçların faydası olamayabiliyor. Öncelikle sağlıklı beslenmelisiniz ve bitkilerle doğal şekilde maske hazırlayıp cildinize uygulayabilirsiniz. Veya pahalı kremlerin içeriğinde bulunan maddeleri ayrı ayrı alabilirsiniz. Bu, daha ucuza gelir.
  • Eski dudak boyalarını kesinlikle atmayın. Çünkü onlarla yeni dudak boyaları elde edebilirsiniz. Kapta kalan dudak boyasını fırça ile temizleyip vazelinle karıştırıp parlak bir ruja sahip olabilirsiniz
  • Rimelinizi kuruttuysanız, gidip yenisini almak yerine ağzını sıkı kapalı ve kaynar suyun içinde bir kaç dakika bekletin. Bu yöntem rimelin içinin yumuşamasına ve tekrar kullanmanıza yardımcı olacak.
  • Severek çektiğiniz allığınız bitti mi? Paranız yoksa, bir süre pembe veya şeftali tonlarında dudak boyasından kullanın. İhtiyacınız olduğu zaman yanaklarınıza hafif miktarda çekin ve güzelce yanaklarınıza yayın. İnanın bunu kimse bilmeyecek.
  • Tırnak ve dudak boyalarınız bozulursa, annenizden sizin için buzdolabında bir yer ayırmasını rica edin. Onları bir süre orada tutun.
  • Manikür ve pedikürünüzü güzellik salonunda yapmaktansa, evde kendiniz deneyin. İlk aşamada zor olsa da, sonra keyfine varacaksınız.
  • Dudaklarınızın güzel olması için her gün kullandığınız parlatıcılar bitti mi? Her ay yenisini almak yerine evde kendiniz hazırlayın. Bunun için 6 çorba kaşığı rendelenmiş balmumu, 6 çorba kaşığı susam yağı ve 2 çay kaşığı balı bir kabın içine boşaltın ve karıştırın. Daha büyük bir kabın içine sıcak su koyarak, daha önceki kabı onun içine yerleştirin ve tüm malzemelerin erimesini bekleyin. Yumuşayıp macun haline geldikten sonra kabı alın. Soğuyup katılaşmasını bekleyin ve kaşıkla karıştırın. Bu çözeltiyi eski ve bitmiş krem ​​kabına döküp saklayabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz