Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

İç Mimar Dekorasyona Nasıl Başlar?

İç Mimar Dekorasyona Nasıl Başlar?

İç Mimar Dekorasyona Nasıl Başlar?

Evinize yeni bir görünüm katmak için dekorasyon yapmaya karar verdiyseniz, iyi bir iç mimarla çalışmanız sizi pek çok dertten kurtaracaktır. Ayrıca para ve zaman kaybından da kurtaracaktır. Eğitimini almış iyi bir iç mimar evinizin durumuna göre size farklı fikirler sunar ve evinizin güzelleşmesine katkıda bulunur.

İç Mimar Dekorasyona Nasıl Başlar?

            İç mimar ilk olarak dekorasyon yapacağı mekânı tanımakla başlar işe. Dekorasyonu istenen yer bir iş yeri mi, ev mi ya da mağaza mı olduğuna göre kendine bir yol çizmek için bir araştırma yapar. Sonra sizin isteklerinizi dinler ve özel olarak istediğiniz bölümler var mı onu öğrenir sizden. Sizin fikirlerinizden yola çıkarak kendi bilgisini ve zevkini birleştirerek işe başlar. Öncelikle tadilat yapılması gereken yerler varsa onlar yapılır. Duvarlarda olabilir ya da eklenmesi gereken ayrıntılar vardır, bunlar tamamlanır.

Sizin kullanım amacınıza göre, rahat edebileceğiniz ortamlar yaratmak için çalışırlar. Kullanılacak renklerin seçimi, renklerin uyumu, eşyaların birbirleriyle uyumu konusunda size yardım ederler. Mekânın büyüklüğüne göre, şekline göre eşyalar seçer ve eşyaları ne şekilde yerleştireceği konusunda plan yapar. Söz konusu mekân ev ise evinizde rahat hareket etmeniz için, huzurlu bir şekilde yaşayabilmeniz için uğraşır. Evin aydınlatmasından tutun da eşya seçimi, nasıl yerleştirildiği, hangi renklerin kullanıldığı gibi bir evin içindeki her ayrıntıyı düşünür ve gerçekleştirir. Sizi gereksiz para harcamaktan ve aylarca uğraşıp dekorasyon fikirleri aramaktan kurtarır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz