Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Hızlı Kilo Vermenin Doğal Yolları

Hızlı Kilo Vermenin Doğal Yolları

Kilo vermeyi amaçlayan bir çok kişi hızlı kilo vermeyi ve bununla birlikte doğal yollarla kilo vermeyi amaçlamaktadır. Durum böyle olunca, kilo vermek isteyen kişiler çareyi, diyet listelerinde, diyet kitaplarında ya da ünlü diyetisyenlerde aramaktadır. Yalnız en dikkat edilmeyen konu ise, kişinin önüne gelen her diyet listesini denemesidir. Bu oldukça yanlış bir eylemdir. Diyetler kişiye özel olmalı, vücutta çeşitli besinlere karşı olan alerjenler tespit edilmeli ona göre bir zayıflama yöntemi seçilmelidir.

Hızlı ve doğal yoldan kilo vermek isteyenlere özel ipucularımızdan bazıları şunlardır.

Doğal zayıflama yöntemlerini tercih edin

Eğer bitkisel yöntemlerden vazgeçemeyenlerdenseniz doğru yoldasınız demektir. Çünkü kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız doğallığı elden bırakmamalısınız. Vücudunuza uygulamış olduğunuz şok diyetlerin geçici ve zararlı olabileceğini unutmayın. Bu yüzden doğallığı ve sağlığı elden bırakmayın.

Spor en sağlıklı zayıflama yoludur

Spor en iyi zayıflama yollarından bir tanesidir. Her gün ya da belirli ve sık aralıklarda yapacağınız spor ya da egzersizler, hızlı kilo vermenize ve göbeğinizin erimesine yardımcı olacaktır. Egzersiz, zayıflamak için vazgeçilmez bir eylem olmakla birlikte, spor eşliğinde yaptığınız diyetlerden de maksimum verim alarak, kaybettiğiniz kiloları tekrar almamanızı sağlar.

Aşırı yemekten kendinizi koruyun

Eğer çok yemekten şikayetçiyseniz, bu alışkanlığınızı bırakmanızın zamanı geldi geçiyor bile. Kendinizi biraz sıkarak çok yememeye çalışın. Yemek öncesi çeşitli meyvelerden tüketerek, aşırı yeme isteğinizi bloklayabilirsiniz. Meyvelerin yanı sıra taze meyve suları da metabolizmanızı hızlandıracak bu sayede kilo verme hızınız da maksimum seviyeye ulaşacaktır.

Tuza Tamam Bibere Devam

Bunlara ilave olarak, tuz tüketiminizi sınırlamalısınız. Tuzun zararlarını söylemeye gerek yok. Kilo vermeyi engelleyen etkenlerden biri olarak tuzu azaltmayı ya da eser miktarda tüketmeyi deneyiniz. Bununla birlikte acı tüketiminizi de biraz arttırabilirsiniz. Aca biber zayıflamanızı sağlayacak ve vücuda da  gerekli vitaminleri sağlayacaktır.

Alkolü Hayatınızdan Çıkarın

Alkol tüketimini sonlandırın. Ünlü diyetisyen Ender Saraç’ın da belirttiği üzere alkol yağ emilimini arttırarak karın bölgesine yağlanmaya sebebiyet vermektedir. Bu yüzden alkoldan uzak durun.

Büyük tabaklar rafa, küçük tabaklar masaya

Porsiyonlarınızı küçültemiyorsanız, porsiyon tabaklarınızı küçültün. Bu psikolojik olarak tabağınızın dolu görünmesini sağlayacak ve beyin, yeterince yemek yedim sinyalini verecektir. Öğün arasında yeşil çay veya ılık su tüketmeniz sindirim sisteminizi çalıştırarak kilolardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Gece yemeklerine elveda deyin

Akşam yemeklerinizin saatini mümkün olduğunca erken saate alın ve geceleri kesinlikle atıştırmalardan kaçının. Uyumadan önce alınan gıdalar fazla kilolara neden olacaktır.

Doğru diyet eşittir sağlıklı hayat

Eğer diyet listesi uygulayacaksanız mutlaka kendinize uygun bir diyet listesini bulmanız gerekmektedir. Bunun için de alanında uzman diyetisyenlerden yardım alabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz