Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Mayıs 2024

Her Kızın Bilmesi Gereken Saç İpuçları

Her Kızın Bilmesi Gereken Saç İpuçları

En önemli değerlerimizden bir tanesi olan saçlarımızın bakımı ve beslenmesi oldukça önemlidir. Saçlarımızın korunması hakkında bilmemiz gereken temel ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

sac-ipuclari

1- Çoğu saçlar kırılmaya meyilli olduğundan ıslak saç fırçasını saçlarınıza vurmayın. Geniş tarak uçlarına sahip bir tarakla saçlarınızı tarayın.

2- Kıvırcık saçlar için saç serumu kullanın. Saç serumu hafif yağ veya silikon ile saçlarınızı nemlendirir. Saçlarınızı yormayacak ve aşırı yağlandırmayacak şekilde saç serumundan sadece bir kaç damla kullanın. Saç uçlarınıza uygulamaya özen gösterin.

3- Su içmeyi ihmal etmeyin. Çalışırken, alışveriş yaparken ya da TV seyrederken yanınızda mutlaka bir şişe su bulundurun.

4- Isı ve sert kimyasallar ile saçlarınızı yıpratmayın.  Sürekli yapıldığı takdirde saç boyalarınız ve saçlarınız zarar görecek tedavisi mümkün olmayan bir hal alacaktır. Bu yüzden bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir.

5- Alkolsüz şampuanlardan kullanmaya özen gösterin.

6- Eğer nemli bir saça sahipseniz saçlarınız için zeytinyağı ve hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz. Nemli saçlar için bu ideal bir yöntemdir.

7- Metal saç bağları kullanmaktan kaçının.

8- Saçınızı kurutmak için havlu ya da eski bir tişörtünüzü tercih edin. Isı saçınıza zarar vereceğinden kurutma işleminizi doğal bir şekilde gerçekleştiriniz.

9- Saçlarınızı örgülü bir halde tutmak saç kırılmalarını engelleyeceği için bu saç modelini tercih edebilirsiniz.

10- Sağlıksız ve zayıf saçlar kötü beslenmenin bir işaretidir. Vücudunuz yeterli beslenmiyorsa beslenmenize dikkat etmelisiniz. Taze meyve ve sebzelerden tüketmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca protein alımını da eksik etmemeniz gerekir.

Peki saçların bakımı için sizin önerileriniz neler ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz