Güneş Görmeyen Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Güneş Görmeyen Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Güneş ışıklarının fazla girmediği ve karanlık olarak kalan evlerin dekorasyon modelleri genel olarak aydınlatma üzerine kuruludur. Güneş görmeyen evlerde dekorasyon çeşitleri açık renk tonlarında olmalıdır.

Güneş almadığından karanlık olabilecek odalarınıza, gizli ışıklandırma ve açık renkli duvar boyaları ile ferah bir ortam sağlayabilirsiniz. Mobilya tasarımlarında gir tonlar ile odanızı daha aydınlık hale getirebilirsiniz. Fazla kalabalık olmayacak şekilde mobilya seçenekleri tercih edilerek, kapanık ve dar bir oda olmaktan kurtulabilirsiniz.

Güneşi çok az alan evler de dekorasyon çeşitlerini seçerken aynalardan da faydalanabilirsiniz. Boy aynaları veya gösterişli aynalar ile daha geniş bir mekân görünümüne kavuşabilirsiniz. Evinizin duvarlarına gizli ışıklar yerleştirerek, odanızı aydınlatabilirsiniz. Genel olarak taban döşemesinde renk seçenekleri olarak açık renkler tercih edilmelidir. Duvar renkleri de bu döşemelere uygun olarak yapılabilmektedir. Zaten yeterince karanlık olan odalarınız kapalı renkler ile daha da kapanık bir hal alabilir. Bu sebeple renk tonlarında açık renkler kullanılmalıdır.

Mobilya seçeneklerinde ve aksesuar seçeneklerinde gri tonlar ile daha geniş bir ortam sağlanabilir. Modern tasarımlar ile evlerinize farklı modellerde dekorasyonlar yapılabilir. Bu dekorasyonlarda renk seçenekleri oldukça önemlidir. Açık renk tonları kullanılması güneş ışıklarının yerine aydınlatma yapmaktadır. Tasarım olarak iki odanın birleştirilmesi de yapılabilmektedir. Yeterince dar olan odalarınızı birleştirerek, daha geniş bir alan elde edebilirsiniz. Led aydınlatma seçenekleri ile de rahatlatıcı bir atmosfer elde edebilirsiniz.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir