Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Temmuz 2024

Gögüs estetiği nasıl yapılır

Gögüs estetiği nasıl yapılır

Meme çok eski çağlardan beri kadınsı çekiciliğin ve doğurganlığın sembolü olarak gösterilmesinin yanında, aynı zamanda kadınlar için hem cinsel hem de işlevsel bir öneme sahiptir.

Meme estetiği tanımı, meme ve çevresinde yapılabilecek cerrahi estetik ameliyatlar için genel bir tanımdır. Bu kapsamda amaçlarına göre üç farklı ameliyat sıralanabilir. Bunlar meme büyültme, meme küçültme ve meme dikleştirmedir. Bunların yanında ameliyatsız meme estetiği alternatifleri de mevcuttur.

MEME BÜYÜTME

Meme büyütme, estetik cerrahi işlemleri arasında en yüz güldürücü sonuçlar alınan operasyonların başında gelmektedir. Meme büyütme ameliyatı, PDA onaylı silikon protezlerden kişinin beklentileri ve bedeniyle uyum açısından uygun görülen ölçüye sahip olan modelin yerleştirilmesi yoluyla gerçekleştirilir.

Ameliyatsız meme büyütme ise kişinin kendisinden alınan yağ dokusu enjeksiyonuyla meme büyütme operasyonunun gerçekleştirilmesidir. 3D Vectra cihazı kullanılarak yapılan 3 boyutlu görselleştirme ile kişinin beklentisine ve vücut tipine en uygun model önceden en ince ayrıntısına kadar belirlenir. Sonuçları operasyon öncesinde birebir olarak görme fırsatı bulan hasta, kararını gönül rahatlığıyla verir.

MEME PROTEZİ NEDİR?

Meme protezi kıvamı ve görüntüsü ile kaliteli bir lokumu andırır. Bu basit hale gelebilmek için yüksek teknolojik üretim aşamalarından geçer. Tüm protezlerin dışı silikondan yapılmıştır. Protezlerin içi kabaca tuzlu su ve silikon olmak üzere iki madde ile doludur. Bu maddelerin oranları ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir. Meme büyütme ameliyatı emzirmeye ve süt vermeye kesinlikle engel olmaz.

PROTEZSİZ MEME BÜYÜTME MÜMKÜN MÜ?

Elbette mümkün… Özellikle herhangi bir cerrahi operasyon mümkündür. Son yıllarda uygun vakalarda, meme büyütme için kullanılmaya başlanan yeni bir yöntem ise hastanın kendisinden alınan yağ ve kök hücreleriyle uygulanan meme büyütme yöntemidir. Bu yöntemde hastanın bel. karın, basen gibi bölgelerinden özel yöntemlerle alınan ve hazırlanan yağ ya da kök hücreleri, büyütme uygulanacak memeye enjekte edilmektedir.

Çok miktarda büyüme gerektirmeyen hastalarda tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Bu yöntemin önemli avantajlarından biri; hastanın meme büyütme işleminin yanında vücudunun diğer bölgelerinde yeniden şekillendirme ve incelme işlemi yapılabilmesidir. Ancak bu yöntem, çok miktarda büyüme istenen vakalarda tekrarlayan seanslar gerektirebilir.

 UYGUN ADAY KİMDİR?

Doğuştan ya da sonradan meydana gelen meme küçüklüğü sorunu olan ve ameliyat olmasını engelleyecek tıbbi bir problemi bulunmayan ergenliğini tamamlamış kişiler için uygundur. Ergenliğini tamamlamış, doğumsal veya edinilmiş meme küçüklüğü olan, tıbbi olarak ameliyat olmasında sakınca bulunmayan kişiler meme büyütme ameliyatı için uygun adaylardır.

 MEME KÜÇÜLTME

Boyun, omuz ve sırt ağrısı; meme altında kaşıntı ve kızarıklık gibi fiziksel rahatsızlıklar nedeniyle ya da büyük memelerin kişiyi kilolu göstermesi, bedenine uygun kıyafet bulmanın zor olması gibi hem sosyal hem de psikolojik nedenler dolayısıyla pek çok kadın meme küçültme ameliyatına başvurmaktadır. Meme küçültme operasyonunda memenin ağırlığı azaltılır, ağırlık nedeniyle sarkan meme dokusu yukarı kaldırılır ve yeniden şekillendirilir. Bu operasyon genel anestezi altında, meme ucunun etrafından ve göğüsün alt kısmından yapılır.

Küçülen ve ağırlığı azalan memelere askı uygulanarak dik ve dolgun durmaları sağlanır. Gerekliyse meme uçları da aynı operasyonda küçültülebilir. Ameliyat süresi kullanılan tekniğe ve meme büyüklüğüne bağlı olmak üzere bir-iki saat arasında değişir. Operasyondan sonra sadece bir gece hastanede kalmanız gerekir. Ameliyat sonrası dördüncü saatte ayağa kalkmanıza ve beslenmenize izin verilir. İşlemden sonra hastanede kalış süresi bir gündür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz