Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Temmuz 2024

Fondöten Seçimi

Fondöten Seçimi

Güzel bir makyaj için ilk dikkat etmemiz gereken şey fondöten seçimidir. Makyaj da aslında ilk dikkat edilecek nokta temiz bir cilttir.

Çoğu bayan fondöten seçerken cildimde ki kusurları kapatsın yeter düşüncesi ile hareket eder. Evet aslında doğru yüzümüzdeki siyah noktaları, sivilceleri, lekeleri kapatmada birebirdir. Ama sırf bu yüzden ucuz ne olduğu belirsiz makyaj malzemeleri kullanan bayanlar var. Halbuki bu tarz ürünler başlarına daha çok dert getirecektir.

Fondöten seçiminiz bilindik iyi bir ürün olmalıdır. Ben maybelline kullanıyorum ve çok memnunum. Cildinize uyum sağlayan, renk tonu fark etmeyen, doğal görünümlü bir fondöten olmalıdır. Çok ağır, kalıp şeklinde olmamalıdır.

Çeşit çeşit fondöten bulunmaktadır. Dört çeşidi vardır. Sıvı, kuru, kremli ve hafir çeşitleridir. Bu fondöten çeşitlerini cilt yapınıza uygun olarak araştırıp kullanabilirsiniz. Genellikle sıvı fondöten kullanılır. Ama cildiniz kuru ise kuru olanı kullanmalısınız. Kuru fondöten pudralı olup, süngerle kullanımı kolaylaştırılmıştır. Fondöten seçiminizin doğru olduğunu anlamak için, sürdüğünüz fondötenin cildinizde yok olduğunu görüyorsanız doğrusunuz demektir.

Fondöteni teninizden daha açık almayın yoksa çok basit bir görüntüye kavuşmakla kalmazsınız hem de yüzünüzdeki kırışıklıkları daha da ortaya çıkarmış olursunuz.

Ayrıca fondöten seçimi kadar onu nasıl uyguladığımızda önemlidir. Yüzümüz ve boynumuz arasındaki ton farkı karşıdan bakıldığında ben buradayım dememeli. Fondöteni bir fırça yardımı ile sürersek hem daha kolay hem daha hijyenik hem de daha olumlu sonuç alabiliriz. Kusurları kapatmak için çok fazla sürmemeliyiz.

İlk olarak fondöteni mağazada sürün ve daha sonra gün ışığına çıkarak bir de orada bakın. Mağaza ışıkları çoğu zaman yanıltır. Denemeyi çoğunlukla boynunuzda yaparsanız daha doğru bir sonuç alırsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz