Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Evde Tütsü Nasıl Hazırlanır?

Evde Tütsü Nasıl Hazırlanır?

Neredeyse her evde bulunan, bazı insanların evdeki kötü enerjiyi atması sebebiyle bazılarının ise yalnızca evlerinin güzel kokmasını istediği için yaktığı tütsü kullanımı son zamanlarda oldukça artmıştır. Bazı insanlar bir şeye emek vererek sahip olmanın her zaman daha değerli olduğunu savunarak kendi tütsüsünü kendi hazırlamak ister. Peki evde tütsü nasıl hazırlanır ve hangi malzemelere ihtiyacımız var? Hep birlikte evde tütsü hazırlamayı öğrenelim.

Evde Tütsü Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler

İlk olarak onu yakmak için bir tütsülük edinmelisiniz. Diğer malzemeler ise şu şekilde:

  • Kurutulmuş Bitki: Tütsü hazırlarken öncelikli ihtiyacımız hangi aromayı istiyorsak o aromanın kurutulmuş bitkisidir. Bu bitki lavanta, adaçayı, nane, biberiye gibi hoş kokulu bitkilerden seçilebilir.
  • Baharatlar: Tütsünüzde kullanmayı tercih ettiğiniz baharatınızı alın.
  • Orta Boy Bir Kap: Tütsü malzemelerini hazırlayabilmek için bir kaba ihtiyacımız var.
  • Yakmak için Alet: Tütsünüzü yakabilmek için tütsü tutuşturucu ya da kalın bir ipliğe ihtiyacınız vardır.

Tüm bu malzemelere sahip olduktan sonra sırada tütsümüzü hazırlamak var. İlk olarak tercih ettiğiniz kurutulmuş bitkinizi ellerinizle ufalayarak küçük parçalara ayırın. Ardından kurutulmuş bitki ve seçtiğiniz baharatı ellerinizle ovarak birbirine karıştırın. Karıştırmış olduğunuz bu bitki ve baharatı tercih ettiğiniz bir tütsü kalıbı içerisine dökün ve bu dökmüş olduğunuz karışımınızı en az bir gün boyunca kurumaya bırakın. Bir gün bekledikten sonra tutuşturucu yardımıyla tütsünüzü alevlendirdikten sonra alevi söndürün ve tütsünüzü kokusunun yayılmasını istediğiniz tüm odalarınızda gezdirin.

Evinizde sizi rahatlatacak objelere yer vermek istiyorsanız tütsü ile beraber doğal taşlar ve buhurdanlıklar da kullanabilirsiniz. Tüm bu ürünler evinizi kötü enerjilerden temizler ve evinizde iç huzuru bulmanızı sağlayan yöntemlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz