Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Evde Manikür Yapmanın En Kolay Yolu

Evde Manikür Yapmanın En Kolay Yolu

Manikür yaptırmak çok zamanınızı alır ve bunun için bir miktar para vermek zorunda kalırsınız ama yinede bakımlı ellere sahip olmak çok önemlidir. Biz sizlere manikürünüzü evde nasıl yapacağınızı anlatacağız böylelikle hem zaman tasarrufunuz olacak hem de para harcamak zorunda kalmıcaksınız.

manikür-yapma

Evde Manikür Yapmak İçin Şu Basit Yöntemleri Deneyin

Tırnaklarınızı Temizleyerek Başlayın

İlk önce yapağınız işlem tırnaklarınızda kalan oje gibi lekeleri bir diş fırçası yardımıyla fırçalayarak lekeleri çıkarın ve iyice durulayın.

Tırnak Makası

Tırnaklarınızı kesinlikle çok kısa kesmeyin. Çünkü kısa kesilen tırnaklar sonucunda tırnak etleri zarar görür ve acı duyarsınız. Çok uzun tırnaklardan vazgeçin. Kısa tırnaklar uzun tırnaklara nazaran daha bakımlı ve temiz görünür.

Kutikül

Bir kutikül yardımı ile tırnak etlerinizi iyi bir hale getirebilirsiniz. Eğer tırnak etleriniz kötü bir durum da ise onları yumuşatmak için manikür çözücü sprey ve ya pek önerilmeyen manikür yağı kullanabilirsiniz.

Ellerinizin yumuşak ve pürüzsüz olmasını istiyorsanız her gün ufak bir el kremi yanınızda taşıyarak bunu başarabilirsiniz. İlk önce tırnak etlerindeki ölü deriyi kaldırmak çok önemlidir. Bunu kendiniz evinizde basitçe ve hiç para harcamadan yapabilirisiniz. Şimdi sizlere söyleyeceğimiz yöntem ile yumuşak ve pürüzsün ellere sahip olabilirsiniz. 2 çorba kaşığı zeytin yağı ile 1-2 tatlı kaşığı şekeri karıştırarak ellerinizi bununla yavaşça masaj yapabilirsiniz.

Son Aşama Oje Uygulaması

Eğer oje kullanmayı seviyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemleri uyguladıktan sonra gerisi sizin zevkinize kalıyor. Tırnaklarınıza istediğiniz gibi oje sürebilir ve bunu keyfini çıkarabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz