Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Esmerlere Yakışan Renkler

Esmerlere Yakışan Renkler

Esmer tenli bayanlar her zaman çekici ve güzel görünmek ister. Bunu yapabilmek için de doğru makyajı yapmak gerekir. Saç rengi, saç şekli ve doğru makyajla esmerlere hangi renk yakıştığını açıklayalım.

  • Cildinizin rengi koyu ise bejden mercana ve çikolata kahvesi rengi daha iyi bir seçim olabilir. Fakat bu uygulamalardan önce önemli noktaları atlamamak gerekir. Kullanacağınız fondöten cildinizden daha koyu bir renk olmamalıdır. Eğer daha koyu rengi seçerseniz sizi yaşlı ve kötü gösterecektir. Ayrıca cildinizin bir ton açığı ya da aynı ton olmasına dikkat ediniz.
  • Cilt rengi hafif bronzsa şeftali, mercan, kayısı gibi renkleri kullanmanız sizi daha güzel gösterecektir. Pembe gibi açık tonlar sizi güzel göstermeyecektir. Kullanacağınız açık renkler ciltteki detayları ortaya çıkarır.
  • Gözleriniz kahverengi ise günlük kullanacağınız renk sedefli kahve olmalıdır. Kullanacağınız bu renk ile gözleri daha ön plana çıkarırsınız. Bu renk özellikle akşamları daha çekici gösterecektir. Eğer gözlerinizin daha ışıltılı görünmesini istiyorsanız kirpiklerin alt ve üst diplerine açık tonlar ve pırıltılı eleynir uygulayarak bunu yapabilirsiniz.
  • Dudaklar için ise yine şeftali rengi gibi kullanacağınız renkle dudaklarınız daha makyajınızla daha uyumlu ve doğal görünecektir. İnce dudaklar için açık renkler ve parlak renkler kullanarak dudakları daha dolgun gösterebilirsiniz. Dişlerinizin daha beyaz görünmesini istiyorsanız kahverengi veya daha soluk renkler kullanarak bunu başarabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz