Eski Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Eski Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

 Eski evleri bazı tadilatlardan geçirerek yenilemek mümkündür. Öncelikle nasıl bir yol izleneceğine karar verilmelidir. Yenilemek istediğiniz evinizi güzelce bir değerlendirmeden geçirip, neler yapılabilir, nasıl değişiklikler yapılabilir bir plan çerçevesinde işe koyulmalı.

 

Nasıl bir ev istiyorsunuz? Baştan sona yenilemek mi istiyorsunuz? Öyleyse ilk iş olarak duvarlardan başlayın, eski evlerin sıvaları genelde eski tarz tırtıklı sıvalardır. Bu sıvalar boyayı daha farklı gösterir. Şu anda yeni yapılan tüm evlerde ise saten alçı sıva yapılıyor. Bu sıvalar kartonpiyerle tamamlanarak daha dolgun bir görünüm kazanılıyor ve boya kendini daha güzel gösteriyor. Yerler son model laminen parkelerle kaplanıyor. Duvarlarda isterseniz duvar kağıdı uygulaması yapın, isterseniz niş yaparak etrafına aydınlatma sistemi kurun. Tek duvarda uygulayabileceğiniz niş evin havasını tamamen değiştirecektir. Tavanlarda gergi tavan ya da havuz sistem aydınlatma yapılabilir. Pencerelere gelince yere kadar olan büyük pencereler kullanılmaktadır şu anda sizde böyle yaparak modern bir görünüm sağlayabilirsiniz.

 

Mutfakta, banyoda da değişiklikler yapılabilir, modern çizgiler taşıyan mutfak dolapları ve ankastreler, fayanslar değiştirilerek yeni mutfaklara sahip olabilirsiniz. Eski Evler İçin Yenilikçi Dekorasyon Fikirleri saymakla bitmez. Aklınıza gelen, hayal edebildiğiniz kadar açılabilirsiniz. Siz ne düşünürseniz, ne gibi değişiklik isterseniz uygulayın. Balkonlarda cam balkon sistemi, otomatik panjurlar, çelik kapı, Amerikan kapı, LED ışıklar, yerden ısıtmalı kaloriferler gibi daha birçok yeni fikirleri uygulamaya koyabilirsiniz.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir