Eski Eşyalar İle Dekorasyon Fikirleri

Eski Eşyalar İle Dekorasyon Fikirleri

Herkesin evinde kullanılmayan eski eşyalar vardır. Bu eşyalardan yararlanarak yeni ürünler yaratmanız mümkün. Sadece biraz yaratıcı olmanız gerekmektedir. İlk olarak bir dönem herkesin kullandığı ancak yerini flash belleklere bırakan cd ler den başlayabilirsiniz. Cd leri küçük parçalara ayırıp, büyük bir tabağa silikon yardımıyla yapıştırdığınızda parlak bir dekoratif eşyaya sahip olmuş olursunuz. Bahçeniz için ise lastik bir çizme kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan eski ve kullanmadığınız bir yağmur çizmesidir. Yağmur çizmesinin içini saksı olarak kullanabilirsiniz.

 

Vintage tarzı seviyorsanız, eski plaklardan yararlanabilirsiniz. Plakları taburelerin üzerine yapıştırıp yeni bir tarza sahip olan tabureler elde edebilirsiniz. Küçük mama kavanozlarından, reçellik yapabilirsiniz. Ya da aynı kavanozları mumluk olarak kullanabilirsiniz. Eskimiz ve kullanmadığınız raketlerden yeni aynalar üretebilirsiniz. Bunun için raketin tel kısmını çıkartıp yerine ayna yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Duvarda asılı şekilde kullanacağınız yeni aynalar oldukça şık bir görünüm kazandıracaktır.

 

Araba lastiklerinden birçok yeni ürün yaratabilirsiniz. Bunların başında duvara asılı saksılar gelmektedir. Tekerleğin iç kısmını saksı olarak kullanabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise, lastiği ortadan ikiye böldüğünüz zaman üzerine düz bir tahta yerleştirip çocuklarınız için tahterevalli yapabilirsiniz. Ahşap meyve sebze kasalarını bir kısmını tahtalarını kesip duvara monte ettiğiniz zaman dergi ya da gazetelik olarak kullanabilirsiniz. Küçük ve büyük bisiklet tekerleklerinden saatler üretebilirsiniz. Kullanmadığınız askılıklarınızı, takı askısı olarak kullanabilirsiniz.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir