Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerin başlıca sorunu olan saç dökülmesi geçmişten bu yana bir çok erkeğin erkekler arasında en önemli sorunlarından biri olmuştur. Saç dökülmesi bilindiği gibi genetik bir sebepten dolayıda olabilir. Ayrıca yoğun iş stresi gibi benzer sebeplerden dolayıda saç dökülmesi olabilir.

erkeklerde-sac-dokülmesi

 

Saç Dökülmesi Nedenleri

Saçı dökülen kişi bir çok yöntem ile saçlarının dökülmemesini istiyordur. Bilir doktorlar dökülen saçlarının sebeplerini bildiği gibi bilmediği yanları da var. Fakat saç dökülmesi sadece erkeklere özgü bir şey değildir. Her insanın başına gelebilir. Saç dökülmesine karşı saç ektirmek tıpın ilerlemesine rağmen halen kesin bir sonuç alınamıyor. Ayrıca kadınlara oranla erkeklerin saçı daha çok dökülmektedir. Saç dökülmesinin başlıca sebebi genetik olarak babadan oğula geçerek kellikle karşı karşıya kalabilirsiniz. Saç dökülmesi genel olarak 10-20 ve 30 yaşlarda karşınıza çıkar. Eğer erken müdahale yapılmaz ise gerçekten istemediğiniz sonuçlarla karşı karşıya kalırsınız.

Saç dökülmesi Belirtileri

  • Saçların gözle görülür şekilde çok dökülmesi
  • Alın bölgesinde oldukça dökülme belirginliği
  • Başın tepesinde açılma

Erken Müdahale

Başlıca nedeni olan genetik yapı ile baş edebilmek hayli zordur. Bir doktor tavsiyesi ile önüne geçemediğiniz saç dökülmesine karşı saç dökülmesini yavaşlatabilir ve bu süreyi uzatabilirsiniz. Saç dökülmesini önlemek için erken müdahele yapmak şarttır. Eğer halen önüne geçemiyorsanız size saç ektirmekten başka çareniz kalmıyor. Genç çağlarda kullanılan jöle saç düzleştirici sprey gibi kimyasal ürünler saç dökülmesine katkıda bulunuyor. Bu kimyasal ürünleri kullanarak saç derinize zarar veriyor ve kelliğe neden oluyor. Öncelikle saç dökülmesine karşı bir doktor tavsiyesi alarak daha iyi sonuçlar istemelisiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz