Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Elma Diyeti Nedir

Elma Diyeti Nedir

Tüm diyet listelerinde de yer alan Elma Diyeti yapanların en önemli besin kaynağıdır. Özellikle yeşil elma önerilir. Çünkü elmanın içerisinde yağ yakıcı zagonlar bulunur. Zagonlar birleştiği yağın yakılmasını tetikler. Bu yüzden diyet listelerinde ara öğünlerde hep elma verilir. Elmada karbonhidrat ve protein bulunmaz. Bu yüzden vücutta depolanması sıfırdır. Elmayı yedikten yarım saat sonra içeceğiniz 1 bardak su yağ molaküllerinin ayrışması için gerekli maddedir. Bu yüzden tüm diyet uzmanları Elma Diyeti’ni önerir.

elma-diyeti

Elma Diyeti Nedir?

1 hafta boyunca Elma Diyeti ile 5-6 kg verebilmeniz mümkün. Elma tok tutucu özelliği sayesinde hem midenizi toparlar hem düzenleyici vitamin niteliğinde olduğundan vücudun dengesini sağlar hem yağ yakıcı özelliği olduğundan hızlı kilo vermenizi sağlar. Elma Diyeti 1 hafta boyunca sadece elma yemenizi ve yeşil çay şekersiz olmak üzere tüketmenizi istiyor. Biraz zorlayıcı bir diyet olsada kısa vadede vücudun yapısını bozmadan vücuda kilo verdirdiğinden tercih edilen ve önerilen kilo verme yöntemidir. İlk 2 günden sonra hızla kilo kaybınızı gözlemlersiniz.

Elma Diyeti uygulayanlara önerimiz çok fazla hareket etmemeleri ancak bisiklet ve yarım mekik hareketlerini de aksatmamalarını öneriyoruz. Ancak koşu ve yüzme gibi sporlar elma diyeti ile uygun değildir çünkü karbonhidrat almayacağınızdan vücudunuzdaki proteinlerin yani kas parçalarına neden olabilir. Uzmanlar kilonuza göre 5 ila 7 gün arasında bu diyeti uygulamanızı uygun görüyor. Eğer baş dönmeleriniz başlar ise hemen diyeti bırakmanız gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz