Duvar Rengine Uygun Mutfak Dolabı Modelleri

Duvar Rengine Uygun Mutfak Dolabı Modelleri

Bir evini salonu kadar önemli olan odalarından biri de mutfaklardır. Özellikle kadınların günlerinin büyük bir kısmını mutfakta geçirdiklerinden mutfak tasarımlarının daha ferah olmasını isterler.

Mutfakların güzel ve ferah görünmesi kadınların orada kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağlar ve bu da yaptıkları yemeklere yansır. Çünkü kadınların mutluyken pişirdiği yemeklerin lezzeti daha çok olur. Mutfakta en önemli detaylardan birisi mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolaplarının modeli kadar renginin nasıl olduğu da bir hayli önem taşımaktadır. Tabi mutfak dolaplarının renk seçimi de duvarların rengi ile uyumlu olmalıdır. Yani aynı renkte bir duvar ve mutfak dolabı hiç de doğru bir seçim değildir. Dolap renklerş duvarlardan farklı olmalıdır ki kendini gösterebilsin. Tabi duver ve dolap renkleri birbirinden farklı olsun derken bu iki rengin birbirine olan uyumu da son derece önemlidir. Yani mutfak dolapları koyu renkse duvarların rengi açık olmalıdır. Ya da tam tercih duvarlar koyu renkse dolapların rengi koyu renk olmalıdır.

 

Renklerin birbiri ile uyumu da oldukça önemlidir bu noktada. Mesela beyaz bir duvar renginiz varsa mutfak dolaplarınızı ne renk yaparsanız yapın uyumlu olur ve ferah görünür. Ya da duvarlarınızı mavi, pembe, yeşil vb. bir renk boyadınız bu durumda beyaz dolap rengi daha uyumlu olur. Yani renklerin birbiri ile uyumu son derece önemlidir.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir