Duvar Rengi Seçimi Nasıl Olmalı?

Duvar Rengi Seçimi Nasıl Olmalı?

             Evini boyatmak isteyenler için büyük bir derttir renk seçimi, ne renk boyatırsam güzel olur, nasıl olur gibi sorular meşgul eder kafaları. Renk değişimi yapmak ise büyük cesaret ister. Kolay kolay karar verilemez, renk kartelaları araştırılır, dekorasyon dergileri, siteleri incelenir. Bir fikir almak için çareler aranır.

 

Duvar Rengine Nasıl Karar Verilir?

 Duvar rengine karar verirken öncelikle evin konumuna bakmak gerekir. Çünkü evin ışık alıp almaması ve güneşe karşı konumu önemlidir. Işık alan evlerde daha koyu, daha canlı renkler kullanılabilir iken ışık almayan evlerde açık renkler tercih edilmelidir. Güneş gören büyük camları olan evlerde canlı renkler odayı canlı gösterir, ferah yapar. Değişik şekillerde dekore edilebilir. Fakat güneş görmeyen karanlık odalarda daha bir kasvetli hava verir, odayı olduğundan küçük gösterir. Bu nedenle küçük ve karanlık alanlarda daha açık, pastel tonlar kullanılır.

Ayrıca boya seçimi yaparken koltuk ve mobilyaların renklerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Çünkü mobilyalarla birbirini tamamlayacak renkler olmalıdır ki bütünlük sağlayarak güzel bir ortam oluşsun. Duvarın rengi ile uygun olan mobilyalar ön plana çıkar ve görüntü güzel olur. Çok iyi düşünerek, araştırarak iyi seçimler yapılmalıdır ki evlerimizde güzel yaşanabilir ortamlar yakalayalım. Gerekirse işin uzmanlarından yardım alabilir ve aksesuarla boya seçenekleri arasında en iyi kararları verip güzel evlere sahip olabiliriz.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir