Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Diyet Yemek Tarifleri

Diyet Yemek Tarifleri

Evet hemen hemen çoğumuz diyet yemek tarifleri ile sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yollarını aramaktayız. Bugüne kadar yaptığımız eski alışıldık stillerdeki diyetl yemeklerinde gereğinden fazla yağ kullandığımızı görüyoruz.

İhtiyaç fazlası yemeklere dur deyin

Diyet-yemek-tarifleri

İhtiyacımız olandan fazlasını kullandığımız bu yemekler bize ihtiyacımızdan fazla kaloriyi de beraberinde getiriyor. Burada aradığımız lezzeti yağdan değil baharatlardan, soğandan, domatesten almanın yolunu bulmamız lazım.

Ekmeği yeteri kadar tüketin

ekmegi-azaltin

Ekmeği belli uygun kriterlerde tüketmek karbonhidrat alımını da fazlalaştıracaktır. Bunun için de sebzeli etli diyet yemek tariflerine ağırlık vererek vücudun gereken kalsiyum ihtiyacını sağlamak daha mantıklı olacaktır. Ağır yemeklerden, çok hamurlu, karbonhidratlı gıdalardan uzaklaşmak bizi doğru yola götürecektir.

Beyaz şekerin pek de faydası yok

beyaz-sekeri-kesin

Beyaz şekerin içinde olduğu neredeyse bütün gıdalara ihtiyacımız yok. Bunun yerine bu ihtiyacı meyvelerden veya kalorisi olmayan bitkisel tatlandırıcılardan alabilmemiz gerekir. Yağ kullanımının azalması ile çok ciddi bir şekilde kalori tasarrufu sağlanmaktadır.

Diyet yemeklerinizi dikkatli hazırlayın

Diyet-yemek-tarifleri

Yemeği yaparken yağın, tuzun ve şekerin az olmasına özen göstermeliyiz. Bu konuya gereken duyarlılığı göstermemiz gerekir. Bu da bizi otomatik olarak kilo verme sürecine götürecektir.

Bir diyetisyeniniz olsun

diyetisyen

Bir de piyasada bulunan diyet yemek tariflerinin çoğunluğunu bir diyetisyen ya da uzman kontrolünde uygulamamız gerekir. Aksi takdirde sağlımız açısından iyi olmayan sonuçlar ile karşılaşabiliriz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz