Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Diyet Yalanları

Diyet Yalanları

Çoğu diyet programı ve diyetisyenlerin tavsiyeleri mutlaka vardır. Birçok kişi bu diyetleri uygulamak adına kendinden ödün vermek zorunda kalıyor. Bu da  bazen vücudunda ciddi kalıcı izler bırakılmasına sebep oluyor. Zayıflama Yönteminizi belirlemek adına kendinize en uygun olan diyeti seçmelisiniz. Düzenli beslenmeli düzenli spor yapmalısınız. Zinde kalan vücut kilo verme eğilimine geçer ve sağlığınızı korur.

1- Abartılan yemek saatlerine aldanmayın. Zayıflamak için illa sabah 8 de kalkıp kahvaltı etmek zorunda değilsiniz. İşinize günlük yaşamınıza uygun olmayabilir. Burada önemli olan sabah kalkınca 1 saat içinde yemek yemeniz ve 4 saatten fazla aç durmamanızdır.

2- Yemek sırasında su içmeyin yalanı tamamı ile rejiminizi etkiler. Yemek sırasında ara ara içilen su hem midede hazımsızlığı giderir hemde yediğiniz yemeğin miğdede şişmesini sağlayarak tokluk hissi verir. Mide bu besinleri yakmak için az enerji harcar ve yorulmaz yıpranmaz.

3- Metobolizmanın kilo korumasına geçtiği tamamı ile yalandır. Buradaki olay gereğinden fazla karbonhidrat ve glikoz aldığınızdan vücut depoyu yakma ihtiyacı hissetmiyordur. Yediğiniz besinleri protein ve vitaminlerle değiştirmeniz gerekiyor.

4- Mucizevi yiyeceklere inanmayın. Kilo verdiren kilosunu 150-200 Tl lerin bile üzerinde satıldığıbazır ürünler tamamı ile ticari ürünlerdir.

5- Bağırsak temizleme oalyı ile kilo verme yöntemi sadece kantarda o an için kilo verirsiniz ancak 2 güne bağırsakalrınızın içi yine dolar. Zaten bağırsaklarınızdakini temizletmesenizde maksimum 3 gün içinde atıyorsunuz.

Kilo verme için aldanmayın. Mantık çerçevesinde size uygun olan zayıflama yöntemlerini kullanarak zayıflayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz