Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Mayıs 2024

Diyet Listesi

Diyet Listesi

Günümüzde obezitenin kol gezdiği ülkemizde diyet listeleri büyük önem kazanmıştır. Özellikle kilo problemi yaşayan kişiler zayıflamak için çeşitli diyet listelerini uygulamakta ve bu diyet listelerinden gözle görülür sonuçlar beklemektedir. Peki her önümüze gelen diyet listelerini uygulamak ne kadar doğru ? Aslında bu noktada belirtmemiz gereken en önemli şey diyet listelerinin bir uzman ya da diyetisyen kontrolünde yapılması gerekliliğidir. Aksi takdirde hiç umulmadık sonuçlar ortaya çıkabilir.

Sizler ile paylaşacak olduğum diyet listesini de yine bir uzman diyetisyen kontrolünde uygulamanız sizin yararınıza olacaktır. Öncelikle diyetlerimizi dengeli ve vücudumuzun dengesini bozmayacak bir şekilde uygulamamız en önemli gerekliliktir.

Zayıflamanız amacı ile paylaşacak olduğumuz diyetler yazımızın devamındadır. Dilerseniz Şok Diyet Programı isimli makalemize de göz atabilirsiniz. Aşağıda açıklamış olduğumuz diyetlere ulaşmak için başlıklara tıklamanız yeterlidir.

Diyet listemize şu ara çok popüler olan İsveç Diyeti ile başlıyoruz.

Gerçek İsveç Diyeti

Bu diyet ile  13 günde  yaklaşık 10 ile 15 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz. Tabi bunun için tek şartımız diyetinizi uygularken sadık olmanızdır. İsveç diyetinin asıl adı ise Danimarka diyetidir. Fakat kimse bu diyeti bu adıyla bilmez. Bu diyet her ne kadar 13 günde azami olarak 10 kg vermeyi garanti etse de uygulamasını bir diyetisyen kontrolünde yapmanızda fayda var. Bu diyetin vaadi ne kadar büyükse uygulanışı da bir o kadar zordur. İsveç diyetini uygulamak isteyen kişilerin başta bu zorluğu kabullenmesi gerekecektir.

Karbonhidrat Diyeti İle Zayıflamak İsteyenler

Bu diyet özellikle sağlık bir diyet dönemi geçirmek isteyenler için uygulanabilir. Sağlıklı ve doğal gıdalar ile beslenerek zayıflamayı amaçlıyorsanız bu diyet tam size göre. Bu diyetin sağlıklı diyeti tercih edenler için oldukça başarılı olduğu bilimsel olarak onaylanmıştır. Karbonhidrat diyeti ile zayıflamak istiyorsanız, alanında uzman diyetisyenlere danışarak bu diyeti uygulamaya başlayabilirsiniz.

Kısa Sürede Yağlarınızı Yakmak İstiyorsanız: Lahana Diyeti

Lahana diyeti çok uzun zamandır bilinen bir diyet olmasına rağmen günümüzde çeşitlilik göstererek sürekli yenilenmesi onu diğer zayıflama diyetlerinden ayıran özel diyetlerden bir tanesidir. Zayıflarken açlığına dayanamayan kişilerin diyeti olarak karşımıza çıkan bu diyet pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellik 7 günlük bir periyota yayılmış olan bu diyet listeleri ile kısa sürede zayıflayabilirsiniz. Lahana çorbası ile çorbayı seven bir millet olarak açlığınızı bastırabilirsiniz. Doğru ve bir diyetisyen kontrolünde uygulandığı takdirde sonuca ulaşmanız işten bile değil.

 Taylan Kümeli Diyet Listesi

Taylan Kümeli’nin diyeti ise genelde yağ yaktıran türde bir diyettir. Yine kısa zamanda etkili sonuçlar veren bu diyetle kısa sürede kilo vermeniz mümkün hale geliyor. Nelerin yenip nelerin yenmemesi gerektiğini açıklayan ünlü diyetisyen Taylan Kümeli diyet listesine sadık kalındığı takdirde kısa sürede kilo vereceğinizi de belirtmektedir. Ayrıca Taylan Kümeli diyet listeleri isimli makalelere de Google aracılığıyla ulaşarak okuyabilirsiniz.

Ender Saraç Diyet Listesi

Hiçbirimiz boşuna yaratılmadık ve hiçbir olay tesadüf değildir diyen Dr. Ender Saraç diyet listenizde nelerin olup nelerin olmaması konusunda okuyucularına yol göstermektedir. Genel olarak zayıflamak isteyenlerin doğal ürünler ile diyete başlamaları konusunda ısrarla duran Dr. Ender Saraç sunmuş olduğu diyet listesi ile okuyucularının fazla kilolarından kurtulmalarını amaçlamaktadır. Ayrıca Ender Saraç Şok Diyet Yorumları makalemize de bir göz atmanızı öneririz.

Berrin Yiğit Diyet Listesi

Büyükler ve çocuklar için özel diyet listeleri hazırlayan ve kişilere bu konuda yardımcı olan Berrin Yiğit Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. Özellikle hazırlamış olduğu yağ yaktıran çay diyet programları ile kısa sürede nasıl kilo verilir bunun hesaplarını yaparak siz değerli okuyuculara yardımcı olmaya çalışmaktadır. Yine bu çaylar ile ilgili olarak göbek eriten çaylar konusunda da araştırma yapan Berrin Yiğit etkili kilo vermenin yollarını araştırmaktadır.

Ayça Kaya Diyet Listesi

Özellikle Kanal D’de yapmış olduğu diyet programları ile ortaya çıkan ünlü diyetisyenimiz sağlıklı ve dengeli kilo verme yollarını anlatıp izleyicilere yardımcı olmaya çalışmaktadır. Kanal D’deki doktorum programında öne çıkan ünlü doktor zayıflama çayları, yağ yaktıran çaylar gibi bir çok alanda önemli sonuçlar ortaya koymaktadır. Eğer bir diyetisyen arıyorsanız ve maddi yönden de iyiyseniz doktorumuz Ayça Kaya’yı diyetisyen olarak sizlere öneririz.

Dilara Koçak Diyet Listesi

Ünlü diyetisyen Dilara Koçak’ın hazırlamış olduğu diyet listeleri ile kısa zamanda kilo verebileceksiniz. Özellikle Dilara Koçak’ın 3 Haftada 10 Kilo verdiren diyeti, sabırlı diyetçiler için harika bir program olsa gerek. Dilara Koçak’ın hazırlayıp okuyucuları ile paylaştığı diyet programlarına başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Selahattin Dönmez Diyet Listesi

selahattin-donmez-diyeti

Bu başlıkda da ünlü diyetisyen Selahattin Dönmez’in hazırlamış olduğu diyet programına ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz