Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Haziran 2024

Dişlere zararlı yiyecekler

Dişlere zararlı yiyecekler

Herkes bilir ki gazlı su, alkol, sigara ve enerji içecekleri bilindiği gibi dişlere çok zarar verir. Dişler vücudumuz da  değer verdiğimiz en önemli bölgedir. Şimdi sizlere dişlere zarar veren ve dişlere faydalı olan önerileri verelim.

Vitamin

Gerekli  C vitaminleri almak diş etini güçlendirmek için gereklidir. Dişler için çok şekerli olan ürünleri tüketmek dişlere oldukça zarar vermektedir.

Badem

Dişleri sağlamlaştırmak için en önemli çerezlerden biride bademdir. Badem içinde e vitamini olduğundan dişleri sağlamlaştıran zengin besinlere sahiptir. Badem sert olduğu için çiğnemesi zor olduğundan dişleri oldukça zorlayabilir.

Konserveler

Konserve turşuları içinde sirke olduğundan dişleri minerallerden oldukça mahrum bırakır. Bazı konservelerde ise dişlere oldukça zarar veren şekerler vardır.

Kuru Meyveler

Bu meyveler sudan mahrum olduğu için içine şeker katılarak zenginleştirilir. Yani bu besini tüketerek dişlere yapıştığından dolayı bakterilerin artmasına neden olunur.

Kahve

Faydalı antioksitleştiricilerle zengin olan kahve dişlerde oluşabilecek bakterilere yol açar .

Yer Fındığı Yağı

Meşhur olan bu çerezin içinde bol şeker olduğundan dolayı dişlerinize yapışır ve bundan dolayı dişlere oldukça zarar verir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz