Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 25 Mayıs 2024

Diş Beyazlatmanın 3 Sırrı

Diş Beyazlatmanın 3 Sırrı

Eğer beyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız bununla biraz mücadele edeceksiniz. Zamanla doğal görünüşünü kaybeden dişlerle baş edebilmek hiçte zor bir şey değildir. Kahve,meşrubat,şarap,sigara vs.gibi maddeler zamanla dişlerinizin sararmasına yol açar. Bununla baş edebilmek için ilk yapacağınız ilk iş dişlere zarar veren maddeleri azaltmaktır. Bunları yapmaya devam ederseniz dişleriniz sararmaya ve renk değiştirmeye mahkum olur.

 

Neyse ki diş beyazlatmada kullanılan yöntemler oldukça fazladır ve bu yöntemlerde birçok tedavi ile denenmiş kısa bir süre içinde sonuçlar alınmıştır. Dişlerinizin beyazlamasıyla daha rahat gülümser ve keyifli hissedersiniz. Simdi sizlere bir kaç seçenek vereceğiz.

1.Doğal seçenekler

Biz insanlar yıllardır dişlerimiz için doğal ilaçlar kullandık. Bazı ilaçlar diğerlerine göre daha faydalı veya değildir. Bu yapacağınız işlemler önce sabır ve dikkat gerektirir. İşte en önemli seçeneklerden birkaçı.

Kabartma tozu kullanarak beyaz bir dişe sahip olabilirsiniz. Fakat dikkat edilmez ise diş etleriniz zarar görebilir ama yinede iyi bir çözümdür.

Sizler önereceğimiz şeylerden bir kaçı da meyveler ve sebzelerdir. Elma ve kereviz biraz sert meyve sebzeler ile dişlerinizdeki lekeleri çıkartabilirsiniz. Meyve ve sebzeler kullanarak beyazlatacağınız dişleriniz için de iyi bir formüldür.

Elma sirkesi dişlerinizi beyazlatmak için iyi bir seçenektir. Nikotin ve kahve lekelerini çıkarmak için dikkatli bir şekilde elma sirkesini kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı kullanarak da dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Yumuşak bir diş fırçası alarak hindistan cevizi yağı ile dişlerinizi fırçayabilir ve beyaz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Fakat 3 aşamalı olarak kullanınız. Birinci doğrudan ikincisini 20 dk. sonra ve üçünsünüde 30 veya 40 dk. sonra kullanarak dişlerinizi fırçalayınız.

2. Zoom Beyazlatıcı

diş-beyazlatma-yöntemleri

En etkili formüllerden biridir hemen sonuç alınabilir ve beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Fakat bu seçenek uygulanırken kimyasal ilaç kullanıldığından pek tercih edilmeyenler arasındadır.

3.Evde Beyazlatma

İnsanlar genellikle evlerinde dişleriyle uğraşırlar. Fakat bir diş hekimi yardımı ile daha iyi bir sonuç alınabilir. Dişlerinizle iyi geçinebilmek için mutlaka diş hekimi yardımı alınması önerilir. Böylelikle hem kendinizi iyi hisseder hemde dişlerinizi kötü sonuçlara maruz bırakmaktan kurtarabilirsiniz.

İsterseniz Saç Fırçaları ve Taraklar Nasıl Temizlenir adlı yayınlanmış olan yazımızı okuyup bilgi edinebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz