Dikdörtgen Oda Dekorasyon Örnekleri

Dikdörtgen Oda Dekorasyon Örnekleri

Odaların dekorları eşyaların insana hizmet vermesine imkan sağlayacak şekilde dekore edilmelidir.  Gereksiz eşyalar insana hizmet değil bakım,  temizlik ve masrafı ile külfet olmaktadır.  Odaların dekorlarına karar verirken odanın sekli çok önemlidir.  Kare,  dikdörtgen,  L şekilli vs. odalar birbirinden farklı özelliklere dikkat edilmesini gerektirmektedir.

Dikdörtgen odalar nasıl dekore edilir? Şayet dikdörtgen bir odaya sahipsek bu bize büyük ekran bir TV sahibi olma imkân vermektedir. Dikdörtgenin kısa kenarlarından birine ortalanarak yerleştirilen TV izleme mesafesi ile oldukça rahatlık sağlayacaktır.  Odanın ortasına yerleştirilen yine dikdörtgen şeklinde ve koltuk rengi ile uyumlu bir puf TV karşısında ayakları uzatırken oldukça keyifli bir dinlence sağlayacaktır.  Dikdörtgenin diğer kısa kenarında yer alan pencere önüne yeşil,  canlı ve biraz pencere önü mermer boyuna yakın irilikte yerleştirilen bir bitki oldukça şık olacaktır.  Bu bitkinin saksı rengi koltuk ve perdelere uyumlu ve parlak porselen olmalıdır.

Mutlaka duvarlar aydınlık bir renk tonu il boyanmış olmalı ve TV arkası duvar mobilya ile uyumlu bir renkte kaplama uygulanmalıdır.  Bu kaplama duvar kağıdı vs. olabilir.  Duvar aksesuarı kullanmaktan kaçınılmalı ancak illa kullanılmak istenmesi durumunda modern tarzda tablo vs. tercih edilmelidir.  Halı olarak küçük boy ve iki parça tercih edilmelidir.  Halı,  perde ve mobilyada ki renk uyumuna her oda şeklinde olduğu gibi dikdörtgen odalarda da dikkat edilmelidir.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir