Dekorasyonda Maliyet Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Dekorasyonda Maliyet Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Evlerinizi ve iş yerlerini dekorasyon yaptırırken bazı maliyetleri de hesaba katmanız gerekmektedir. Yaptırmak istediğiniz dekorasyon çeşitlerine göre değişen maliyetleri de profesyonel olarak dekorasyon işleri ile ilgilenen firmalardan öğrenebilirsiniz.

Farklı modellerde dekorasyonlar yapılırken, öncelikli olarak yaptırılmak istenen asarımlar belirlenir. Şık ve güzel görünümlü bir dekorasyon tercih edilmesi durumunda, eşyalar ve yer döşemelerinin renkleri belirlenir. Bu yer döşemesi ve eşyaların belirlenmesinin ardından, kalite farkına göre fiyatları da değişmektedir. Yer döşemelerinde kullanılan parke ve laminen fiyatları belirlendikten sonra, eşyalarınızı da yer döşemesine göre seçmelisiniz. Eşyaların seçilmesinde de kaliteye göre fiyat farkları bulunmaktadır. Bütçenize uygun olarak tercih edeceğiniz eşyalarınızın ardından duvar renkleriniz ve aydınlatma dekorunuza sıra gelmektedir. Bir alanı en gösterişli olarak gösteren dekoru aydınlatma seçenekleridir. Genel olarak modern tarzlar da yapılan dekorasyonlar da beyaz renkli ve led li aydınlatmalar tercih edilmektedir. Klasik aydınlatma modellerine göre led li aydınlatma seçenekleri biraz daha maliyetlidir.

Aydınlatma ve duvar renkleri tamamen birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Renk tonları olarak ta genelde açık renkler tercih edilmektedir. Ferah bir ortam sağlamak adına açık renkler daha kullanışlı olmaktadır. Aydınlatma seçenekleri ve duvar renkleri belirlendikten sonra aksesuar ve perdeler belirlenebilir. Fazla olmayacak şekilde seçkin aksesuarlar tercih edilebilir. Perdeler ise tamamen dekor yapılan alanın renk tonlarına uyumlu olarak tercih edilmektedir. Dekorasyon işleriniz de maliyetler hesaplanmalı ve en makul olan dekorasyon modeli tercih edilmelidir.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir