Dekorasyonda Aydınlatma Sistemleri

Dekorasyonda Aydınlatma Sistemleri

Evlerinizin ve iş yerlerinizin dekorasyonları yapılırken en önemli husus ise aydınlat konusudur. Aydınlat dekorasyonu en gösterişli hale getiren unsurdur. Yaptırmak istediğiniz dekorasyon modelinden sonra ona uyumlu olarak aydınlatma seçenekleri gözden geçirilmelidir. Profesyonel olarak dekorasyon işleri yapan firmalarda çalışan iç mimarlar tarafından yaptırabileceğiniz dekorasyonlarınız da sizlere aydınlat konusundan fikirler sunabilirler.

 Dekorasyonda aydınlatma uyumu

Evinizin herhangi bir alanına yaptırmak istediğiniz dekorasyona uyumlu olarak aydınlatma seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu seçenekler arasında oldukça göz yormayan ve fazla ışıklı olmayan modeller ile çok ihtişamlı ve gösterişli olan modellerde bulunmaktadır. Modern ev tasarımlarında moda haline gelen gizli aydınlatma ve l dli aydınlat seçenekleri ile de, evinizin istediğiniz alanına farklı bir hava katabilirsiniz. Evinizden bulunan eşyalarınıza ve yer döşemelerine uygun olarak renk seçeneklerinden birini de tercih edebilirsiniz. Renk seçeneklerinde ise genel olarak gözleri yormayan beyaz ışıklar tercih edilmektedir. Evinize yatıracağınız dekorasyonda ana renk olarak tercih ettiğiniz renk tonlarına uyumlu olarak aydınlatma renklerini de seçebilirsiniz. Böylelikle farklı tasarımlar elde etmiş olabilirsiniz.

Yeni model Aydınlatma çeşitleri

Dekorasyonlar en çok kullanılan aydınlatma modelleri ise genel olarak gömmeli ve gizli aydınlat modelleridir. Bu modeller sayesinden fazladan avize gibi yer kaplayan eşyalar bulunmamaktadır. Yer kaplamanın aksine duvarlara gizlenmiş olan bu aydınlatma modelleri ile evlerinizin odalarına farklı bir ışıklandırma sistemi uygulamış olursunuz.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir