Dekorasyona Nasıl Başlanır?

Dekorasyona Nasıl Başlanır?

Ev dekorasyonuna başlarken öncelikle ne istediğine karar vermek gerekir. Ne istediğiniz nasıl bir evde yaşamak istediğiniz çok önemlidir. Dekorasyon dergilerinden, internet sitelerinden araştırmalar yaparak fikir edinebilirsiniz. Tasarımcıların fikirlerini paylaştıkları bu kaynaklarda aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

Dekorasyona Nasıl Başlanır? ; dekorasyona ilk olarak duvarlar ve pencerelerden başlamak gerekir, bu yerlerde yapılacak bir değişiklik varsa bunlar gerçekleştirilmeli, boya yapılacaksa boyanmalı. Yapılacak farklı dizaynlar, tasarımlar varsa onlar tamamlanmalıdır. Daha sonra mobilya ve koltuklara sıra gelir, Bir evin en önemli dekorasyon parçalarından olan mobilya ve koltuk seçimi çok önemlidir. Evinizin şekline göre büyük veya küçük olmasına göre, ışık alıp almadığına göre mobilya seçimi yapılmalıdır. Eviniz büyük ise büyük mobilyalar seçerek evinizi dilediğinizce yerleştirebilirsiniz. Fakat ev küçük ise daha dikkatli olmak gerekir. Küçük mekânlarda büyük mobilyalar ve gerektiğinden fazla eşya almak risklidir. Koltuklar ve diğer mobilyalar büyük olursa üst üste olacağı için evi boğar ve kötü bir görüntü oluşur. Eve göre küçük eşyalar alınırsa her şey yerli yerinde olursa ev daha ferah ve geniş görünür.

Dekorasyonda renkler de çok önemlidir, eşyalar arasında ve diğer aksesuarlarla birlikte renk uyumu olması gereklidir. Birbirini tamamlayan renkler kullanılarak aksesuar ve mobilya seçimi yapılırsa renk ahengi sayesinde güzel bir dekorasyon yapılmış olur. En son olarak küçük ayrıntılar süs eşyaları, aynalar, tablolarla dekorasyon tamamlanır.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir