Çocuk Odası Dekorasyonu İçin 4 Önemli İpucu

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin 4 Önemli İpucu

Çocuk odalarını dekore etmeye başlamak, hamileliğin ilk günlerinden itibaren başlar. Bu süreç eğlenceli ve özenli bir süreçtir. Artık cinsiyete dayalı seçimlerin pek dikkate alınmadığı son dönemde 4 önemli ipucu ile çocuk odası dekorasyonunu belirleyebilirsiniz.

Çocuğunuz ile birlikte seçimler yaparsanız, daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Bırakın odasını istediği gibi döşesin ve birlikte alışverişe çıktığınızda beğendiği eşyaları seçsin.

  1. Cinsiyetçi Renklerden Vazgeçin

Kızınız var diye pembe, oğlunuz var diye mavi renkler seçeceğiniz saplantısına kapılmayın. Renk seçiminde özgür davranın ve beyaz, krem gibi tonları kullanmaktan çekinmeyin. Dilerseniz daha canlı renkleri seçebilir, duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

  1. Oyun Alanı Bırakın

Çocuğunuz için önemli olan oyun konusunda cömert davranın. Odasını ne kadar ilgi çekici yaparsanız, o kadar sevecektir. Oyun oynaması için belirli bir alan bırakarak hareket imkânı sağlayan bir bölge yaratın.

  1. Çalışma Masasını İlgi Çekici Hale Getirin

Çalışma masası birçok çocuk için sıkıcı bir alandır. Bu yüzden ilgi çekici hale getirilmesi gerekir ve çocuğun dikkatini dağıtmayacak detaylar bulunması, kullanışlı olması gerekir.

  1. İşlevsel Çözümler Üretin

Eğer çocuk odası için kullanılacak alan çok küçükse, işlevsel modeller tercih edin. Portatif yataklar ve çalışma masaları kullanabilirsiniz. Ayrıca birçok ürün, bir çok farklı amaç için kullanılabilmektedir. Bu yüzden en az yer kaplayan ama en çok işlevi olan ürünleri seçin.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir