Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Çene Cerrahisi

Çene Cerrahisi

Diş ve Çene cerrahisi konusunda, ağız içerisinde yer alan yumuşak dokuların, çenelerin ve çene eklemi üzerinde görülen problemlerin teşhisi ve cerrahi tedavilerini yapabiliyoruz.

Hastanın durumuna göre değişim gösteren Çene cerrahisi lokal anestezi ya da genel anestezi altında uygulanmaktadır. Alt ve üst çenenin şekil, yapı, ilişki bozukluklarının düzeltilmesine de yardımcı olan cerrahi bir uygulama olarak bilinmektedir.

İşlem Nerede Yapılır?

Çene cerrahisi ortodontist ve plastik cerrah birlikte yapılmaktadır. Bu tür çene ameliyatı uygulamaları mutlaka tam teşekküllü bir hastanede ve genel anestezi altında yapılması gerekir. Ameliyatı gerçekleştiren kişi ise plastik cerrahtır.

Ortodonti ile Ortognatik Cerrahi Aynımıdır?

Ortognatik cerrahi, ortodontik olarka uygulanan tedavi sürecinde yapılan uygulamalardan bir tanesidir. İki tedavi ayrı ayrı yapılmamaktadır. Çene cerrahisi bittikten sonra ortodontik tedavi dört ay kadar devam etmektedir.

Genel anestezi altında uygulanacak olan her ameliyatın bir riski bulunmaktadır. Ancak bu risk son derece düşüktür. Büyüme ve gelişim döneminde insanların, yüz ve çene yapıları tıpkı vücutları gibi genetik olarak değişmeye başlamaktadır. Bu genetik mirası çenelerin birbirine göre uyumsuz şekilde büyümesi, çiğneme bozuklukları ya da estetik kaygılara neden olabilir. Çene ve yüzdeki bozuklukların nedenleri genetik sebepler olarak yer alsa da darbe ya da travma da bu duruma sebebiyet verebilir. Çene cerrahisi konusunda detaylı bilgi almak için www.pourdent.com adresinizi ziyaret edebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz