Çatı Katınızı Çocuk Odasına Çevirin

Çatı Katınızı Çocuk Odasına Çevirin

Evlerinizde bulunan ve kullanılmayan çatı katlarınız, yapabileceğiniz çeşitli dekorasyonlar ile kullanışlı hale gelebilir. Kullanılmayan veya depo olarak kullanılan çatı katları, profesyonel firmalar tarafından çeşitli dekorasyonlar yapılarak kullanıma elverişli hale getirmektedir.

Çatı katlarının, dekorasyon yapılarak küçük bir oda haline gelmesi mümkündür. Böylelikle evinizde kullanabileceğiniz bir odanız daha olacaktır. Yapacağınız bu dekorasyon ile çocuk odası olarak kullanılabilecek harika bir odanız olacaktır. Çocuklarınızın, kendine özel şirin bir odası olarak farklı dekorasyon seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Dekorasyon firmalarının sizlere önerebileceği farklı tarzlarda dekorasyon modelleri ile kullanmadığınız çatı katlarınızda yepyeni bir havaya girecektir. Ahşap döşeme, renkli duvar kâğıtları ve çeşitli aydınlat seçenekleri ile çatı katlarınızı bir odaya dönüştürebilirsiniz.

Çatı katlarının genel olarak küçük olması nedeni ile yapacağınız dekorasyonlarda açık renk tonları ile oluşmalıdır. Böylelikle dar veya küçük olan odalar daha ferah bir ortama kavuşabilir. Genel olarak küçük bir camdan oluşan havalandırma sistemi de yapacağınız dekorasyonlar ile güneş ışıklarının gün boyunca içeri girmesi sağlanabilir. Çat katlarında aydınlatmanın büyük bir önemi olması nedeni ile aydınlatma seçenekleri genel olarak avize yerine LED’i ve gömme aydınlatmalar tercih edilmelidir. Duvar renkleri ise çocuklara uygun olarak canlı renkler ile yapılabilir. Çeşitli duvar renklerinin yanı sıra duvar kâğıtları ile de döşeme yapılabilir. Çocuklarınızın vakit geçirebileceği çeşitli oyunların oynana bileceği bir ortam da sağlanabilir.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir