Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 15 Haziran 2024

Baş Ağrısı Nasıl Geçer

Baş Ağrısı Nasıl Geçer

Her insanın derdi olan baş ağrısı çekmek hiç de kolay değildir. Fakat baş ağrımasıyla bir çok insan hemen ağrı kesici ilaçlarına başvurur. Aslında pek de sağlıklı değildir ve tam tersine ağrı kesici ilaçlar vücuda bir çok zararı vardır. Bu yüzden başınız ağrıyorsa hemen ilaçlara yönelmemek gerekir.

 

Baş Ağrısı Sebepleri

Baş ağrısının muhtemel sebeplerin başında sinir,stres,uykusuzluk,aşırı yorgunluk gibi bir çok sebebi vardır. Baş ağrısı bunlarla kalmayıp aşırı sesli yerlerde kalarak baş ağrısı çekebilirsiniz. Bu baş ağrısı boyundan gelerek alın ve başınızın her tarafının zonklamasına yol açar. Bu ağrılar bir çok hastalığa da neden olabilir. Bu yüzden sık sık baş ağrısı oluyorsa kesinlikle doktora gitmeniz gerekmektedir. Eğer dikkate alınmadığı sürece ölüm ile burun buruna bile gelebilirsiniz.

http://www.fixmekan.com

Baş Ağrısı İçin Doğal Yollar

Baş ağrısından kurtulmanın bir çok yolu vardır. Bizim sizlere önereceğimiz birkaç doğal yöntemler ile baş ağrısını azaltabilir ve yüksek bir oran ile kurtulabilirsiniz.

 

-Zencefil

zencefil

Baş ağrısı için kullanabileceğiniz bir doğal yöntemdir. Ayrıca mide ağrısı içinde iyi geldiği söylenir ve iyi bir seçenektir.

-Nane

nane

 

Naneyi baş ağrısı için içerek değil de yağını ağrıyan yerlere sürerek kullanabilirsiniz. Bilimsel olarak iyi geldiği söylenmese de ağrıyan yerler için iyi geldiği bilinmektedir. Bu verdiğimiz yöntemler ile baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Fakat daha öncede söylediğimiz gibi baş ağrısı için ilaç kullanacaksanız mutlaka doktor tavsiyesi ile ilaç almalısınız aksi takdirde çok ağır sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz