Bahçenizi Çiçeklerle Süsleyin

Bahçenizi Çiçeklerle Süsleyin

Havalar bazı günler oldukça sıcak, bazı günler serin, kapalı, yağışlı geçse de yaz geldi geliyor. Yazın gelmesi çevrenizin renklerle, enerjiyle dolması demektir. Giysileriniz canlanır, eviniz, odalarınız, balkonlarınız, bahçeleriniz canlanır. Bahçe çiçeklerinizin bakımı yaz gelmeden önce başlamalıdır. Saksısının değişmesi gereken çiçekleriniz varsa bu işlemin genellikle mart ya da nisan ayında yapılması idealdir. Soğanlı bitki ekmeyi düşünenler beklediği sonucu alabilmek için hangi ayda ekmeleri gerektiğini iyi bilmelidir. Bahçenizin uygun yerlerine yerleştirdiğiniz saksılar içindeki göz alıcı çiçeklerle bahçenizi küçük bir cennet köşesine çevirebilir, içinde bulunmaktan büyük keyif alabilirsiniz. Yetiştirmek istediğiniz bitki veya çiçeklerin ihtiyaçlarını da iyi bilmek gerekecektir. Güneş seven olduğu kadar sevmeyen çiçekler de olabilmektedir. Bilgilenerek, plan yaparak, doğru seçimler ile kupkuru bakımsız ortamları bile harika çiçek bahçelerine çevirebilirsiniz.

Yaşamınıza renk katabilmek için mutlaka büyük bir bahçeye sahip olmanız gerekmez. Küçük minyatür bir bahçeye de sahip olabilirsiniz. Mesele onu nasıl farklılaştıracağınız dadır. Çeşitli dekorasyon dergilerinden veya sitelerden fikir alabileceğiniz gibi kendi yaratıcılığınızı da konuşturabilir, zevkinizi ortaya koyabilirsiniz. İster büyük ister küçük olsun bu yaz siz de Bahçenizi Çiçeklerle Süsleyin.

Beyaz çakıl taşlarıyla yürüme alanlarını ayırabilir, bahçenizi kıpkırmızı güllerle, birbirinden farklı mevsim çiçekleriyle donatabilir siniz. Özel bahçe aydınlatmaları yerleştirerek hem gece hem gündüz bahçenizin keyfini sevdiklerinizle birlikte çıkarabilirsiniz. Yorucu bir günün ardından içinde bulunmanın huzur vereceği bir bahçede bir fincan kahve içebilmek sizin ve dostlarınız için dünyaya bedel olabilecektir.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir